Віктор Мотрук презентував в Ужгороді книгу Теофіля Ґотьє „Фантастичні оповідання” у власному перекладі

Опубліковано:

Сьогодні в нашій читальній залі відбулася зустріч з перекладачем Віктором Петровичем Мотруком, який презентував книгу Теофіля Ґотьє „Фантастичні оповідання” у власному перекладі. Це збірка ознайомить читача з містичними образами оповідань Ґотьє, які щільно пов’язані з містичним уявленням про потойбічний світ і його мешканців. В умовах активної переоцінки цінностей містичний досвід викликає підвищений інтерес.

Сподіваємось, що він його викличе і в майбутніх читачів цієї чудової книжки.Ім’я закарпатського перекладача з французької мови Віктора Петровича Мотрука вже декілька десятиліть добре знає український читач.

Завдяки його перекладам читачі мають змогу ознайомитися із класичними творами французької літератури та її новинками, що виходять у нашій країні.

Він переклав українською мовою чимало творів, а саме доробки Ґастона Шеро, Дабі, Жана Божка та ін.Приємним є те, що деякі його переклади публікуються в журналі “Всесвіт”. Зокрема, в номері 3-4/5-6 за 2020 р. опубліковано новелу Еміля Золя „Мушлі пана Шабра”. Цей журнал є в наявності у нашій бібліотеці.

Окрім французької добре володіє німецькою, чеською, сербсько-хорватською та польською мовами. Має 70 наукових праць.У 2020 році Віктор Петрович отримав аж три відзнаки за плідну працю на перекладацькій ниві, був нагороджений орденом Августина Волошина І ступеня, став лауреатом Всеукраїнської премії „Мистецтво перекладу” ім. Миколи Лукаша, а також удостоєний подяки Закарпатської ОДА за багаторічну та сумлінну перекладацьку та освітянську працю.

Віктора Петровича прийшли привітати доктор філологічних наук Бедзір Наталія Прокопівна, а також поет, письменник, журналіст та громадський діяч Василь Густі. По відеозв’язку з Києва з привітанням виступив головний редактор журналу “Всесвіт” Дмитро Ігорович Дроздовський.

Модераторка – завідувачка відділом обслуговування користувачів Довбуш Богдана, інформує Закарпатська обласна наукова бібліотека.

Про Захід