Відомий громадський діяч, дипломат, письменник, шоу-мен Дмитро Чекалкин виступив перед студентами УжНУ

Опубліковано:

В Ужгороді перед студентами факультету міжнародних економічних відносин УжНУ виступив відомий український громадський діяч, дипломат, письменник, шоу-мен Дмитро Чекалкин.
Візит до Ужгорода та зустріч майбутніми дипломатами відбувся з ініціативи голови обласного осередку партії “Європейська Солідарність”, народної депутатки Іванни Климпуш-Цинцадзе.

Відкрита лекція під назвою «Ми потопаємо в морі інформації, але задихаємось через нестачу знань» була присвячена ролі інформаційного та комунікаційного протистояння в рамках гібридної війни Росії проти України.

Дмитро Чекалкин зазначив, що ця інформаційна війна ведеться Росією задовго до 2014 року. Зокрема, проект Януковича – президента України належить кремлівському політтехнологу Суркову, який популяризував Віктора Януковича з двома тюремними термінами для того, щоб на його тлі вигідно виглядав кум Путіна Віктор Медведчук.

За словами Дмитра Чекалкина, важливу роль пропаганди у війнах політики зрозуміли вже давно. Той же Володимир Ленін перемагав не стільки завдяки зброї і армії, як роботі агітаторів. Нині технології пропаганди непорівняно розвиненіші, ніж сто років тому, тож проводити агітаційну війну значно легше. Не потрібно друкувати мільйони агітаційних листівок, достатньо озброїтися технічним обладнанням та армією ботів, щоб доносити свої меседжі. «Сьогодні бомбардувати мислевірусами вигідніше, ніж бомбардувати артилерією», – наголосив Дмитро Чекалкин.

Головною метою інформаційної війни Росії проти України, на думку Чекалкина, є бажання Кремля дискредитувати України як державу, здатну на самостійне існування. «Хто головний претендент на посаду президента України для Путіна? Це не конкретне прізвище – це генерал Хаос, тобто людина, яка зможе найефективніше повалити в хаос Україну», – підсумував Дмитро.

Втім, ця ситуація не означає, що Україна повинна здатися під пропагандистським тиском Росії. Чекалкин наголосив на важливості створення державницької, проукраїнської платформи журналістів, блогерів, лідерів суспільної думки, які будуть здатні захищати державу в гібридній войні. Серед таких він назвав журналістів Віталія Портнікова, Павла Казаріна, Тараса Березовця та інших.

Нагадаємо, сьогодні в Закарпатській обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка, в рамках проекту «Зустрічі біля ЄС» Дмитро Чекалкин зустрінеться та поспілкується з ужгородцями та гостями міста. Зустріч розпочнеться в 17:00.

Європейська Солідарність Закарпаття

Про Захід