Останні новини Події Регіональні Новини

Відійшла у вічність художниця Емма Левадська

Сьогодні, на 83 році життя, пішла у вічність Емма Романівна Левадська, відома на Закарпатті художниця, педагог та громадський діяч, яка зробила відчутним вклад у розвиток мистецтва Закарпаття, виховала не одне покоління митців. Колектив Ужгородської спеціалізованої школи №3 висловлює щирі співчуття всім рідним і близьким людям померлої.

Про це повідомила у соцмережах Ольга Цифра.

Довідка:

Емма Романівна Левадська народилася на Луганщині. У 1960 році закінчила Київське училище декоративно-прикладного мистецтва і разом із чоловіком – художником Георгієм Левадським – переїхала на роботу та проживання в Ужгород. Працювала в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї та обласному «Художфонді».

Була співзасновницею і членкинею Об’єднання професійних художників Закарпаття, а також Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Працювала педагогом-методистом в Ужгородській дитячій школі мистецтв, де викладала живопис, рисунок і композицію дітям від 6 до 14 років. Була ініціаторкою створення та керівницею творчої школи мистецтв для дітей «Малий Лувер». З 1980 р. стала постійною учасницею обласних та міжнародних виставок, пленерів, симпозіумів та конкурсів.

Нагороджена срібною медаллю ВДНГ України, міжнародними дипломами з мистецтва, а також мистецькою премією за 1-ше місце на міжнародному пленері в Угорщині.

Роботи художниці зберігаються в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая, приватних колекціях Росії, Угорщини, Канади та інших країн.

Її поява в нашій школі була яскравою і незабутньою. Художниця принесла з собою у колектив свіжий подих, невичерпну енергію, бажання творити. Вона любила кожну дитину і сприймала її такою, якою вона є, вміла розпізнати в ній талант, запалити іскру творчості і повірити в себе.

Щороку займалася з юними художниками у літньому таборі, започаткувала постійно діючу виставку картин закарпатських художників у школі, проводила цікаві майстер-класи, пленери для дітей, зустрічі з видатними людьми нашого краю.

Емма Романівна організовувала виставки робіт наших учнів у музеях і галереях міста. Діти з нетерпінням і радістю щоразу чекали зустрічі зі своєю наставницею. Своїм умінням працювати з дітьми, творити, невичерпною любов’ю до справи, якою займалася, постійно спонукала нас, колег, до активного творчого пошуку і була прикладом справжнього Вчителя. – написала у своєму пості Ольга Цифра.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

43 − = 40