Відеоролик прикордонників зробив закарпатську школярку відомою

Опубліковано:

Сімнадцятирічну закарпатську школярку Вікторію Лацанич відомою та впізнаваною зробив відеоролик прикордонників. На відео вона вправно та за лічені 16 секунд розібрала та зібрала автомат під час заняття у відділі прикордонної служби «Великий Березний» Чопського загону.

Її почали впізнавати на вулиці, писати їй повідомлення, додаватися у друзі у соцмережах. Рідні, знайомі та педагоги пишаються дівчинкою та її досягненнями. Звісно, школярці довелося зіштовхнутися і з негативними, часом навіть злими відгуками, однак вона на них не зважає, розуміючи, що кожен має право на свою думку.

Рік тому дівчину разом з іншими учнями Великоберезнянського ліцею запросили до прикордонного підрозділу на заходи національно-патріотичного виховання. Зазвичай, на таких заходах дітей ознайомлюють з роботою захисників державних рубежів, а також зі зразками техніки та озброєння, які використовуються в охороні кордону. Втім, того разу саме тендітній школярці вдалося здивувати своєю вправністю у розбиранні та збиранні автомата Калашникова не лише однолітків, а й досвідчених військовослужбовців.

Вікторія розповіла, що з одинадцятирічного віку є активною учасницею «Джури», де її навчали не лише поводженню зі зброєю, а й вчили історії України, основам домедичної допомоги тощо. Відтоді вона брала участь у багатьох змаганнях та у складі команди займала призові місця. Подальшим навчанням завадило повномасштабне вторгнення, але дівчина не втратила навичок і гідно продемонструвала їх у прикордонному підрозділі.

Цього року Вікторія закінчила навчання у Великоберезнянському ліцеї та має у планах стати лікарем. У майбутньому, можливо, навіть стане військовим лікарем. У будь-якому випадку, каже дівчина, вважає теперішні свої уміння потрібними, зважаючи на реалії війни.

«До того ж – каже юнка, – усі отримання знання та навички ніколи не заважають людині, а навпаки, розвивають її та роблять кращою».

Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон

Про Захід