Здоров'я Останні новини

Від початку року в Україні зафіксували 3 спалахи гострої кишкової інфекції

У січні в Україні зафіксували 3 спалахи гострої кишкової інфекції, у результаті яких постраждало 36 людей:

  • на Одещині у м. Чорноморськ унаслідок спалаху захворіли 24 людини: 23 вихованці дитячого садка та 1 працівник установи. 7 дітей мають стан середньої важкості, 2 дитини та 1 дорослий госпіталізовані. У 23 захворілих діагноз підтверджено лабораторно — виявлено бактерії роду сальмонела.Основна причина спалаху — порушення технології приготування їжі на харчоблоці та санітарних правил у дитячому закладі.
  • у Пустомитівському районі Львівської області захворіло 4 дітей. Трьох із них — вихованців дитячого садка — госпіталізували з перебігом хвороби середньої важкості. Джерело збудника інфекції та причина спалаху встановлюється.
  • у м. Кропивницький на гостру кишкову інфекцію захворіли 8 учнів початкової школи. Усі з них лікуються амбулаторно, у 2 дітей стан середньої важкості. Джерело збудника інфекції та причина спалаху встановлюється.У всіх вищевказаних випадках потерпілим проводиться повний комплекс клініко-лабораторних обстежень та медичної допомоги.

Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо в дітей. Зазвичай, гострі кишкові інфекції викликають бактерії чи віруси, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою.Найчастіше збудники кишкових інфекцій знаходяться в сирій їжі тваринного походження (м’ясо, яйця, непастеризоване молоко, морепродукти), немитих фруктах та овочах.

Найпоширеніші симптоми гострих кишкових інфекцій – слабкість, підвищення температури, біль у животі, блювота і діарея. При перших симптомах звертайтеся до лікаря. Щоб вберегти себе від харчових отруєнь і гострих кишкових інфекцій вживайте лише ті продукти, у якості яких ви впевнені, та дотримуйтеся 5 кроків до безпечнішої їжі, інформує Центр громадського здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 4