Здоров'я Регіональні Новини

Вегетаріанство: “за” і “проти”

Вчора, 1 жовтня, відзначали Всесвітній день вегетаріанства. Сьогодні мільйони людей в усьому світі обирають вегетаріанство, як систему харчування, етичних переконань та як спосіб життя.

Існує багато видів вегетаріанства, основні з яких:
– строге вегетаріанство передбачає вживання виключно рослинної їжі й не допускає споживання м’яса, риби, яєць, меду, молока, ікри.
– лактовегетаріанство дозволяє вживання молочних і кисломолочних продуктів, які збагачують організм кальцієм.
– оволактовегетаріанство: можна вживати молоко та яйця.
– фрукторіанство: раціон оснований на фруктах та ягодах.

Основний аргумент “за” вегетаріанство – це те, що рослинний раціон містить велику кількість вітамінів груп С і Р, а також бета-каротину та магнію та виключає вироблення шкідливого холестерину. Тому вегетаріанці вкрай рідко страждають на ожиріння, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання.

Крім того, доведено, що з точки зору енергетичного балансу, людям, які ведуть сидячий спосіб життя, абсолютно достатньо їжі рослинного походження. Але тільки за умови, що харчування збалансоване.

Мінусом у вегетаріанстві як системі харчування є те, що з раціону повністю виключаються певні елементи. Рівень білка можна тримати на певному рівні, вживаючи горіхи та бобові, а от незамінні амінокислоти містяться тільки в білку тваринного походження. Крім того, відмова від молока та кисломолочних продуктів може призвести до браку вітаміну В2, а у вегетаріанців похилого віку часто буває йододефіцит.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш веб-сайт.

За додатковою інформацією звертайтесь: 0312 64 46 75; 067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 5 = 3