В УжНУ стартувала міжнародна науково-практична конференція (Фото)

Опубліковано:

У четвер, 22 жовтня,  на юридичному факультеті УжНУ розпочалася  Міжнародна науково-практична конференція «Економічні свободи та інституції: правове регулювання та ефективність». Організаторами виступили НДІ порівняльного публічного права та міжнародного права та юридичний факультет УжНУ. Наукова проблематика конференції присвячена ефективності правового регулювання економічних свобод та функціонування інститутів економічної системи. Учасники конференції у своїх доповідях торкнулися таких питань, як  основні моделі втручання держави у здійснення економічних свобод, основні юридичні засоби обмеження довільного застосування закону, формування цифрової економіки та забезпечення верховенства права в економічній діяльності та захисту конкуренції й обмеження монополізму.

Окрему увагу організатори приділили дотриманню гігієнічних вимог та соціального дистанціювання задля попередження поширення пандемії COVID-19.

Відкриваючи конференцію, професор Михайло Савчин зазначив: «Ми проводимо цю конференцію у «змішаному» форматі, що зумовлено карантинними обмеженнями. Тому частина наших доповідачів будуть з нами в онлайн-режимі. Але я радий, що вони долучилися до роботи конференції, також дуже радий вітати наши гостей, науковців, які сьогодні завітали до нас».

З вітальним словом звернувся до учасників конференції член-кореспондент НАН України, член-кореспондент НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, директор, ДУ «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України» Володимир Устименко. Він зазначив: «Переконаний, що в процесі роботи конференції будуть запропоновані нові тактичні та стратегічні орієнтири досягнення економічного розвитку України з урахуванням євроінтеграційних пріоритетів. Тому хочу привітати всіх учасників та  побажати їм плідної роботи».

Також із початком роботи конференції привітав доктор юридичних наук, професор, декан юридичного факультету УжНУ. Ярослав Лазур.   «Від імені колективу факультету, керівництва університету хочу висловити слова вдячності нашим учасникам, нашим гостям, які змогли взяти участь у конференції. Ми виносимо на розгляд ряд важливих проблем, які є у полі зору сучасної юридичної науки, і,  вже із самого порядку денного конференції можна припустити, що вона буде мати велике практичне значення. Ми зможемо поділитися нашими міркуваннями на рівні міждисциплінарних зв’язків і таким чином знайдемо можливість донести наші напрацювання безпосередньо до практиків» –  зазначив Ярослав Лазур.

До роботи конференції долучилися представники багатьох провідних наукових установ у сфері юридичної науки.  Зокрема, член-кореспондент НАН України, директор Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України, професор  Володимир Устименко виступив із доповіддю  «Ефективність правових норм як важлива передумова формування правової моделі сталого розвитку держави».

Доктор юридичних наук керівник науково-дослідного центру цифрових трансформацій і права НІІІП НАПрНУ Олександр  Баранов розповів присутнім про  «Економіку результату та право».

Про регуляторний капіталізм і порядок денний науки економічного (господарського) права розповіла доктор юридичних наук, професор, професор кафедри господарського права та господарського процесу Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка  Валерія Поєдинок.

Кандидат політичних наук, доцент, науковий співробітник, Інститут права КНУ ім. Тараса Шевченка Ольга Косілова розповіла про  Е-урядування як інструмент забезпечення та реалізації прав і свобод громадян. У роботі конференції у онлайн-режимі взяли участь учасники із Словаччини, із юридичного факультету Університету ім. Яна Коменського у Братіславі.

На конференції презентований збірник доповідей. Його укладачі, Ярослав Лазур та Михайло Савчин зазначають: «Незважаючи на складні обставини, в яких перебуває світова та національна економіка, поруч з нами народжуються нові механізми забезпечення економічних свобод та поглиблення ефективності економічних інститутів та діяльності держави. Просто їх своєчасно слід виявляти та методично впроваджувати. Сподіваємося, що дискусія, підійнята під час конференції, що відображена у цьому збірнику, внесене певний вклад у розвиток правничої думки та вказані ідеї будуть втілені в життя».

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

Про Захід