Археологічні розкопки в Ужгородському замку тривають. Викладачі УжНУ спільно зі студентами-істориками досліджують руїни церкви Святого Юрія. Основна мета – встановити період зведення храму та всі етапи його перебудови.
Володимир МОЙЖЕС, директор археологічного музею УжНУ
На даний момент є контури чотирьох крипт, ми виявили. Датуються в діапазоні 16-17 століття. На жаль, вони всі були пограбовані всередині 18 століття. Там уже поховання відсутні. Але деякі залишки все-таки там присутні.
Є версії, нібито храм датований 13 століттям. Археологи припускають, що у 18-ому костел згорів і після цього його ніхто не відновлював.
Майже два метри верхнього шару – це завали будівельного сміття. Експедитори заглибилися майже на метр до рівня підлоги 17 століття. Досліджують центральний неф, який вважається найбільш ранньою частиною церкви. Уже знайшли мечі, монети, медальйони, елементи одягу та рештки кісток. Для когось зі студентів це перший досвід, для них – це своєрідна археологічна практика.
— Розкопки проходять по квадратам грубо кажучи. Ми виділяєм квадрат, який ми розкопуємо, знімаєм шар. Там ми дивимось, що є. Якщо немає, то знімаємо далі шар і стараємось зберегти стіни, архітектуру, яка є збереженою і не постраждала від пожежі.
— Ми знаходили дуже багато кісток. Наприклад, вчора одна моя колега знайшла ґудзик. Він був дуже гарний.
Розкопки триватимуть до 20 липня. Копатимуть до того шару ґрунту, де немає слідів людської діяльності. Тоді і робитимуть висновки та наукові напрацювання цієї археологічної експедиції.
Більше у відео УжІнформ: