В Ужгородському замку стало безпечніше

Опубліковано:

Нещодавно тут завершено невідкладно-аварійні роботи з ремонту даху над містком, що веде у основний двір фортеці. Ділянка даху, яку повністю відновили, була обгороджена захисною сіткою, але дрібніші частки черепиці таки створювали незручності для відвідувачів.

Крім того, через пошкоджений дах промокали перекриття, що створювало загрозу псування фондів музею.
За словами Ольги Шумовської, виконувачки обов’язків директора Закарпатського краєзнавчого музею імені Тиводара Легоцького Закарпатської облради, до якого належить будівля замку, у ході робіт замінено стропильні дошки й оброблено їх протипожежним засобом від гниття та пошкодження комахами. Також змонтовано захисну плівку та відновлено всю пошкоджену ділянку черепиці. Роботи виконував підрядник — ТОВ “Гарантбуд”.
Кошти на ремонт виділені із резервного фонду місцевого бюджету на заходи із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у будівлі закладу культури, мистецтв на невідкладні аварійні роботи даху.
«Незважаючи на військовий час, не забуваємо про збереження культурної спадщини краю. Ремонт частини пошкодженого даху — перший крок із комплексу робіт, які потрібно зробити у цій історичній споруді. Дякуємо за сприяння голові військової адміністрації Віктору Микиті і сподіваємося на наступні кроки зі збереження візитівки Закарпаття», — зауважив голова облради Володимир Чубірко.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід