В Ужгородській міськраді провели круглий стіл щодо сплати податків

Опубліковано:

Питання сплати податків, зокрема за здавання в оренду житла, обговорили напередодні в Ужгородській міській раді на круглому столі. Участь у заході взяли міський голова Богдан Андріїв, секретар міської ради Арсен Мелкумян, депутатка міськради, начальниця ДПІ у м.Ужгороді Головного управління ДПС у Закарпатській області Марія Бадида, депутати та керівники структурних підрозділів міської ради.

Як зазначалося, завершується рік, і громадяни, які отримують у 2022-му доходи й не сплачують із них податки, повинні такі доходи задекларувати до 1 травня 2023 року та відповідно сплатити податки.

«Із початком повномасштабної війни в Ужгород приїхало багато людей, які втратили або були вимушені покинути житло, яке вони мали у власності, і натомість почали жити тут в орендованому. На жаль, багато ріелторів, забудовників, ужгородців, які володіють нерухомістю, не сплачують податки, які отримують від здавання у найм житла. Ці кошти мали б поповнювати бюджет територіальної громади, а місто, відповідно, могло б покращувати інфраструктуру, благоустрій, спрямовувати більше фінансів на медицину, освіту, соціальний захист, підтримку наших військових», – зазначив Богдан Андріїв.

Додав, що несплата податків неприпустима у цивілізованому суспільстві: не можна вимагати від місцевої влади, держави отримання суспільних благ, а самим ухилятися від оподаткування.

Орендодавцям слід пам’ятати, що здавання житла в найм без сплати податків є правопорушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність та штрафні фінансові санкції, наголосила під час круглого столу Марія Бадида. За її словами, наразі дуже мало кількість ужгородців звітує про доходи, отримані від здавання майна в оренду. Додала: якщо договір оренди нерухомого майна укладено між фізичними особами (громадянами), які не є суб’єктами господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб, військового збору до бюджету, є орендодавець. Тобто людина, яка здає житло в оренду, самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету. Сума податку на доходи фізичних осіб за оренду житла в Україні становить 18% від розміру доходу, який було отримано власником нерухомості від здачі свого майна (будинку, квартири або кімнати) та 1,5% військового збору.

Міська влада повинна мати інформацію про кількість житла, яке здається в оренду, відмітив Арсен Мелкумян. Найперше для того, щоб усі, хто отримують доходи від такої діяльності, сплачували податки, по-друге, щоб люди, які винаймають квартири чи будинки, були захищені від недобросовісних орендодавців, які можуть безпідставно завищувати вартість оренди, а також аби знали, що кошти йдуть не лише власнику житла, а й до міської казни. Якщо виникнуть питання, вирішити які на місцевому рівні не можна, звертатимуться із відповідними запитами та пропозиціями до парламентарів.

За результатами круглого столу домовилися скоординувати зусилля, створити робочу групу, до якої увійдуть, зокрема, працівники податкової служби, міської ради, правоохоронних органів, вони опрацьовуватимуть інформацію – сьогодні, коли такий високий рівень цифровізації, уже важко приховати тіньові доходи. Проводитимуть найперше роз’яснювальну роботу з орендодавцями, щоб вони добровільно сплатили податки, які отримали від здавання у найм житла.

Пресслужба Ужгородської міськради

Про Захід