Регіональні Новини Соціум

В Ужгороді започатковують новий флешмоб #letshelpbabusya (Фото)

Мета флешмобу: привернути увагу суспільства до критичної ситуації, в якій опинилися літні люди України. 

Як “працює” флешмоб написала у ФБ Ксенія Шокіна:

Розказую
Приходите у супермаркет, пристаєте до бабусі чи дідуся і кажете, що ви виконуєте секретне завдання святого Миколая. А далі питаєте, що бабусі чи дідусю купити, відмови не приймаєте. Купуєте продукти, чай і до чаю, тим часом спілкуєтеся з людиною, питаєте, хто вона, чим займалася раніше, — повірте, їм є що розказати. Приходите на касу, розраховуєтеся, фотографуєтеся, обіймаєтеся, бажаєте смачного і йдете підкорювати світ. 
А потім показуєте своїм прикладом друзям, що так можна і це круто. – написала Ксенія у соцмережах.

Ксенія й сама так вчинила. Зустріла випадково у Сільпо старенького Йосипа Павловича. Самотнього, без внуків та дітей.

Все життя пропрацював чоловік на високих посадах, об‘їздив увесь Союз, сподівався на високу пенсію. А вона – мізерна.

– А скільки в кожному місті країни є таких Йосипів Павловичів, які спираються на ціпочок і витирають хустинкою сльози? – підсумовує Ксенія.

Довідка:

Волонтери фонду Let’s help проведуть чергову хвилю Всеукраїнського флешмобу #letshelpbabusya, раніше відомого як #letshelpbabushkas. Мета флешмобу: привернути увагу суспільства до критичної ситуації, в якій опинилися самотні літні люди України.

Близько 300 000 пенсіонерів України щомісяця отримують мінімальну пенсійну виплату в розмірі 1564 грн (з грудня 2019 мінімальна пенсія складатиме 1638 гривень). При цьому бабусі і дідусі повинні зі своєї пенсії оплачувати комунальні послуги, купувати продукти, ліки.

Взяти участь у флешмобі запрошують небайдужих людей з усіх куточків України. У Всеукраїнській акції традиційно беруть участь відомі люди, лідери думок і громадські діячі. Раніше флешмоб підтримали Наталія Могілевська, Дар’я Малахова, Ольга Навроцька, Marko Halanevych (Dakhabrakha), співак і модель Самвел Туманян, журналістка Катерина Венжик.

Під час проведення флешмобу волонтери перебувають в магазинах в період з 10:00 до 13:00, щоб пропонувати літнім відвідувачам укомплектувати їх кошики (покласти те, що бабусі чи дідуся давно мріяли купити, але не могли собі дозволити). Волонтери оплачуватимуть покупки коштами МБФ Let’s help або, за бажанням, з власного гаманця.

Середній чек становить 200 – 250 грн.

Як стати учасником:

  • Зареєструватися на сайті Let’s help;
  • Отримати повідомлення від координатора Фонду з детальною інструкцією;
  • Напередодні заходу отримати брендовану футболку #letshelpbabusya;
  • 10 грудня о 10:00 ранку бути на локації і допомагати здійснювати покупки на касах тим літнім людям, які цього потребують;
  • За бажанням, зробити Селфі з дідусями і бабусями та опублікувати його з хештегом флешмобу в соціальних мережах;
  • Обов’язково зберегти чеки та передати їх для звітності у Фонд.

Якщо у вас немає можливості чергувати у супермаркетах в день проведення флешмобу, ви можете оплатити покупки бабусь та дідусів онлайн на сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

95 − = 92