В Ужгороді виступив дует “Інша тиша”

Опубліковано:

31 липня в Ужгородській центральній міській бібліотеці відбувся поетично-музичний виступ дуєту «Інша Тиша»(м.Київ) з Катериною Волошиною та Сергієм Радзецьким.

Катерина Волошина —  київська поетка, авторка десяти поетичних збірок, співавторка шести музично-поетичних альбомів, учасниця різноманітних мистецьких проектів.

Дует «Інша Тиша» — це творча колаборація поетки Катерини Волошиної

 (Voloshka) та музиканта, басиста, композитора, мультиінструменталіста Сергія Радзецького. 
 
Виконавці на протязі всього вечора в дружній камерній атмосфері читального залу привідкривали завісу своєї творчості,читаючи вірші під акомпонемент басгітари та відповідаючи на запитання бібліотекарки Андріана Гузак.

  • Коли ти написала свій перший вірш?Чи пам’ятаєш його?

Я пишу, скільки себе пам’ятаю але перший вірш не пам’ятаю зовсім. Зберігся один щоденник, в якому зібрані мої перші вірші. До речі, деякі з них  ввійшли в першу збірку «Я бачу тільки сонце».

  • Ти мама трьох прекрасних дівчат,  дружина, поетеса-успіваєш це все поєднувати?

Так,  все майстерно поєдную. Досвід.

Звідки Ти взяла свій псевдонім?

Волошкою мене називали в школі. І це, до речі, була  очевидна ідея для назви книжки – «Волошка». І походить від мого прізвища. Треба сказати, що я людина процесу й дуже дисциплінована. Сторінку #Voloshka створила й веду самотужки – ставлюся до цього з любов’ю. Завжди вдячна за відгуки. І щаслива, що купують книжки.

  • Що або хто впливає на твоє натхнення на творчість?

Все що оточує. Події, люди, почуті слова, фрази, гастролі, погляди.

Натхнення – це те, що дає тобі повштовх, що дає зробити вдих. Це емоції.

  • Про що твої вірші? як народжуються ?

Я завжди пишу те, що чую.  І мені зовсім неважливо, якою мовою, яким ритмом, яким варіантом вірша. Головним є те, що я трансформую енергію в слова. Як художник – у свої картини, як режисер – у  фільми. Це такий потік, який приносить мені щастя, задоволення й користь. Найсолодша цукерка й найбажаніша робота.

  • Як вважаєш чому людині потрібні вірші?

Бо через них, вона краще чує себе.

  • Коли вийшла перша збірка?

2006 – “Я бачу тільки сонце” – збірка юнацького періоду

Розкажи про проєкт «Почути»

— Проєкт Саші Смирнової «Почути», де поети читають свої вірші жестовою мовою, вважаю одним із найважливіших не лише на своєму творчому шляху, а й глобально в культурному просторі країни. Це проект про мистецтво, яке доступне для кожного. Читати жестовою мовою – надзвичайно складно, але й дуже цікаво. З’єднати емоцію, рухи, слова. Створити особливий простір, стати ним.

  • Коли і як ви утворився дует «Інша Тиша»?

Дует створився 2 роки тому. Ми з Сергієм познайомилися на одному з благодійних виступів #НаШапку

  • Скільки випустили альбомів?

2 альбоми 2020 – «Магніти» , 2021 – «Потяг»

  • Який був для  вас 2020 рік?

Не зважаючи на пандемію, рік був дуже насичений і продуктивний. Ми добряче виїздили містами України, виступаючи в музеях, галереях, бібліотеках, майстернях, тощо. І породовжуємо це робити. Подяка всесвіту за те безмежна.

Інформацію підготувала бібліотекар І категорії Ужгородської ЦМБ Андріана Гузак

Про Захід