В Ужгороді відкрили виставку Владислава Ганзела

Опубліковано:

До 100-річчя мами

У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту презентували виставку полотен керівника графічної секції Об’єднання професійних художників Закарпаття Владислава Ганзела.
Презентацію автор присвятив 100-річюю своєї матері, ужгородки Єлизавети Ганзел, яка народилася 13 червня 1922 року в Ужгороді, закінчила школу №2, працювала в обласному фінансовому відділі, а також на місцевій взуттєвій фабриці. Нині жінка має 3 онуків і вже 7 правнуків.
Також виставка приурочена до 75-річчя самого автора. Владислав народився 14 червня 1947 року в селі Доманинці Ужгородського району.
Закінчив Київський державний художній інститут (факультет архітектури). Член Національної спілки архітекторів України. Голова Закарпатської організації Національної спілки архітекторів України (з 2000 р.). Заступник голови та керівник графічної секції Об’єднання професійних художників Закарпаття, заступник голови Товариства словацьких митців Закарпаття. З дитинства займався живописом в ужгородській художній студії Золтана Баконія. Засновник та керівник приватного підприємства «ДАБ Проект». Член містобудівних рад Ужгорода, Чопа, а також при Ужгородській районній та Закарпатській обласній держадміністраціях. У 2001 році отримав звання “Кращий архітектор міста”.
Крім архітектури, покликанням і пристрастю пана Владислава є образотворче мистецтво. Він — учасник багатьох пленерів і художніх виставок в Україні, Словаччині, Угорщині.
«У роботах, які ми бачимо, проглядається школа закарпатського живопису. Водночас, у Владислава Ганзела є свій індивідуальний стиль із чіткими лініями, конструктивізмом, контрастом форм і образів, виразності тіней і світла. Все це поєднано у зображенні нашої унікальної природи і є своєрідною художньою презентацією Закарпаття. Зараз у військовий час важливо чітко розуміти, що є питання війни і питання життя. Тому я дякую автору виставки і всім творчим людям за той позитив, який ваші роботи випромінюють і дають можливість відчути, що життя триває і розвивається разом нашими з культурою мистецтвом…», — поділився враженнями від презентації перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід