В Ужгороді відкрили меморіальну дошку Володимиру Зомбору (Фото)

Опубліковано:

В Ужгороді відкрили меморіальну дошку засновнику Закарпатського обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Заслуженому працівникові народної освіти України Володимиру Зомбору.

Володимир Зомбор власноруч побудував Центр, у якому пройшли урочистості, та з 1992 по 2016 роки був його незмінним керівником. Під його керівництвом був збудований новий корпус для лабораторно-практичних занять та реконструйовані старі будівлі Центру, створено на базі цієї установи, радіолабораторію, керамічну майстерню, кабінет геометричного моделювання. Він ще у далекому 1977 році запровадив проведення всеукраїнського  колоквіуму школярів «Космос. Людина. Духовність». Тут же було створено закарпатське відділення Малої академії наук України.

Про дружбу з Володимиром Зомбором, про його успіхи та життєву позицію на урочистостях згадали друзі і знайомі ректор Закарпатскої Академії мистецтва Іван Небесник, письменник і ресторатор Павло Чучка, завкафедри теоретичної фізики філфаку УжНУ Мирослав Карбованець та інші.

Відзначалося, що Володимир Зомбор своєю активною життєвою позицією виступав і залишається об’єднуючим фактором для різних поколінь педагогів, колективу Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та науковців.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід