В Ужгороді відкрили меморіальну дошку трьом акушерам (Фото, відео)

Опубліковано:

Меморіальну дошку трьом медикам відкрили сьогодні, 5 травня, на Закарпатті. Це акушери-гінекологи: Микола Бакшеєв, Михайло Ганич та Юрій Бобик. Дошку поставлять у фойє Ужгородського пологового будинку.

Також в обласній медичній бібліотеці відкрили виставку, присвячену цим лікарям, інформує Суспільне.

“Нам дуже в цьому допомогли сини: син Михайла Ганича, професор Тарас Ганич. Професор Юрій Бобик представив за свого батька, доцента Юрія Юрійовича Бобика. А Сергій Бакшеєв із Києва нам прислав надзвичайно цікаві особисті речі: друкарську машинку, вишиванку, в якій дідик ходив. Крім того, в бібліотеці багато наукових праць, які написали ці шановні люди”, — розповів Федір Поп, організатор акції.

Онук Миколи Бакшеєва, Сергій розповів: лікар пережив війну – працював у пологовому в Харкові під час німецької окупації. Після цього родина переїхала до Львова, потім – до Ужгорода. У 50-х роках минулого століття він працював в Ужгородському університеті. За словами внука, за радянських часів лікар відмовився вступати в партію.

“Це феномен в Радянському Союзі. Це був єдиний головний спеціаліст у всіх радянських республіках, який не був членом партії КПРС. І коли обирали головного гінеколога Радянського Союзу, йому запропонували переїхати до Москви і вступити в партію й бути головним гінекологом Радянського Союзу. Він відмовився”, – розповів Сергій Бакшеєв.

Відео Євгена Суханова.

Про Захід