В Ужгороді відкриють виставку «Заміжжя їй личить»

Опубліковано:

13 вересня 2022 р. о 15.00 у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту в рамках реалізації міжнародного грантового проекту «Культурні зв’язки – культурна мобільність в прикордонному регіоні. HUSKROUA/ 17020/3.1/0040» відбудеться відкриття виставки весільного одягу, атрибутики та світлин «ЗАМІЖЖЯ ЇЙ ЛИЧИТЬ / MӐRITIŞUE I SE POTRIVEŞTE / SVADBA JEJ PRISTANE»

Виставка є результатом спільної дослідницької роботи науковців з Закарпатського музею народної архітектури та побуту (Україна), Повітового музею Сату Маре (Румунія) та Музею української культури у Свиднику (Словаччина). Пропонована експозиція знайомитиме всіх охочих з окремими весільними обрядодіями, весільною атрибутикою, вбранням наречених. Цінність виставки полягає в тому, що вона об’єднала матеріали великого етнічного масиву в контексті порубіжжя – Пряшівський край (Словаччина), Закарпаття (Україна) та повіт Сату Маре (Румунія). Українська частина виставки акцентуватиме увагу на обряді благословіння наречених батьками, румунська – на зачісці нареченої, словацька – на весільному застіллі й забавах. 

Виставка вже експонувалась у Словаччині, планується її відкриття у Румунії. Всіх охочих зануритись в атмосферу традиційного весілля прикордонного регіону запрошуємо до музею.

Виставка триватиме до 02 жовтня 2022 р.

Про Захід