В Ужгороді відкриють Меморіальний знак пам’яті жертв ромського Голокосту

Опубліковано:

У середу, 2 серпня, об 11.00 в Ужгороді, на подвір’ї Ужгородської гімназії №14, (відома як «ромська» школа) відбудеться відкриття Меморіального знаку пам’яті жертв ромського Голокосту (Пораймосу).

Меморіальний знак у вигляді колеса з міні-скульптурою буде встановлений у день (2 серпня), який відзначається як Міжнародний день Голокосту ромів. Саме в ніч з 2 на 3 серпня у 1944 р. у концентраційному таборі Аушвіц-Біркенау був здійснений акт масового вбивства ромів, коли у газових камерах загинуло понад 4000 ромських в’язнів.

На жаль, Закарпаття у роки Другої світової війни також пережило геноцид, переслідування та насилля щодо єврейського та ромського народів. Впродовж періоду німецької окупації ромів обмежували у свободі пересування, примусово відправляли у трудові загони, над ними здійснювали насилля, вбивали. Ромів у багатьох містах та селах області також готували до масової депортації та фізичного знищення.

Скульптурна міні-композиція в Ужгороді стане «місцем пам’яті» про трагічні події минулого, адже масові злочини проти людей не мають права забуватися, наголошують організатори.

Меморіальний знак встановлений за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (нім. – EVZ).

Ужгородський прес-клуб

Про Захід