В Ужгороді відбудеться концерт мукачівського Хору хлопчиків та юнаків

Опубліковано:

10 листопада у великій залі Закарпатської обласної філармонії з нагоди 40-річчя заснування Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи відбудеться ювілейний концерт колективу. Художній керівник і диригент – заслужений діяч мистецтв України Володимир Волонтир. Хормейстер – Оксана Волонтир. Концертмейстер – Христина Волонтир.

Музичний вечір пройде в рамках XX Міжнародного фестивалю класичної та сучасної музики «Музичне сузір’я Закарпаття» та з нагоди 100-річчя з дня народження талановитого музиканта, композитора та педагога Іштвана Мартона.

Хор хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи засновано в 1983 році, а у 1989 рроці на базі хору створена хорова школа хлопчиків та юнаків одна з перших в Україні. Організатор хору та хорової школи, Володимир Волонтир, заслужений діяч мистецтва України, член Національної спілки композиторів України, незмінний художній керівник хору та директор хорової школи.

Хор лауреат багатьох міжнародних конкурсів і фестивалів, серед яких: міжнародний фестиваль хорів хлопчиків (Солнок, Угорщина); Європейський молодіжний музичний фестиваль (Нірпельт, Бельгія); міжнародний фестиваль дитячої та юнацької хорової творчості (Київ); міжнародний музичний фестиваль «Gaja-2000» (Португалія); міжнародний молодіжний музичний фестиваль «Summa Cum Laude» (Відень, Австрія); ХІ міжнародний фестиваль духовної музики (Будапешт, Угорщина).

Хор неодноразово був учасником фестивалів духовної музики в Словаччині (м. Кошіце, Пряшів, Вранов над Топльов) та в Польщі (м. Жешув, Ченстохова, Тарнув). З великим успіхом пройшли концерти хору в 2010 році Італії, в Римі, в Папській Базиліці Santa Maria Maggiore і в соборі Св. Софії.

Колектив репрезентував хорове мистецтво України в 19 країнах Європи: Литві, Латвії, Естонії, Росії, Словенії, Словаччині, Чехії, Югославії, Польщі, Угорщині, Німеччині, Австрії, Франції, Бельгії, Італії, Іспанії, Португалії, Голландії, Румунії. З успіхом пройшли філармонічні концерти хору в містах України: Києві, Львові, Тернополі, Кам’янець-Подільському, Полтаві, Хмельницьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Коломиї, Ужгороді.

Концертні програми хору складають: українська хорова класика (Д. Бортнянський, А. Ведель, М. Лисенко, М. Леонтович, К. Стеценко, О. Кошиць); західно-європейська класика (Д. Палестрина, Й. Бах, Г-Ф. Гендель, В. Моцарт, Дж. Перголезі, Ф. Шуберт, Й. Брамс, А. Брукнер); твори сучасних українських і зарубіжних композиторів; українські народні пісні та колядки.

Музичний вечір розпочнеться о 18:30.

Тривалість: півтори години. У разі оголошення повітряної тривоги під час концерту його буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

Захід проходитиме на підтримку Збройних Сил України.

Квитки продаються у касі філармонії (можна замовити за тел.: 050 041 28 55) та на Concert.ua.

Закарпатська обласна філармонія

Про Захід