В Ужгороді в аптеці “швидка” допомагала чоловіку, якому стало зле після знеболювального (Фото)

Опубліковано:

За словами провізора аптеки, до неї звернувся молодий чоловік з проханням дати якісь ліки, бо погано себе почуває… Розповів, що прийняв від зубного болю нестероїдний протизапальний препарат і… стан різко погіршився.

Оцінивши стан юнака, працівниця аптеки зателефонувала на “103” і вже за кілька хвилин бригада № 100 (лікар Олександр ШУТКО, фельдшер – Мирослав СЕМЙОН, водій – Мирослав ГУШТАН) надавала допомогу. У пацієнта були ознаки медикаментозної алергії. Після стабілізації, пацієнта доставили до приймального відділення Ужгородської ЦМКЛ.

А “103” нагадує: лікарські засоби можуть мати побічні ефекти, які проявляються відразу або мають уповільнену дію.

Найбільш поширені медикаменти, на які виникає алергія, – аспірин, антибіотики, анальгетики, антисептики, нестероїдні протизапальні засоби. Якщо вчасно не зупинити розвиток алергічної реакції, то вона може призвести до тяжких наслідків.

Симптоми: висип по всьому тілу, можливі пухирі, плями і бульбашки, набряки Квінке (набряки губ, повік, щік),  чхання і нежить,  кон’юнктивіт, кашель, напади задухи, кровотечі в ротовій порожнині, свербіж і лущення шкіри, підвищення температури, анафілактичний шок (гостра реакція, може призвести до летального кінця).

103 Закарпаття

Про Захід