Останні новини

В Ужгороді у цікавому форматі святкують сто років назви міста (Фото)

Сьогодні, 12-го вересня, в Ужгороді, на території історико-архітектурного комплексу «Совине гніздо» розпочалися заходи з відзначення 100-річчя офіційної назви міста, які триватимуть цілий день, аж до пізньої ночі. Наразі вже працює ярмарок, на якому представлена продукція з найрізноманітнішою символікою Ужгорода – від солодощів до сувенірної продукції. Також відбулася відкрита лекція професора Сергія Федаки, який розповів про історію міста та власне самої назви Ужгорода.

Ініціаторкою заходу стала журналістка, авторка проекту «Втрачений Ужгород», Тетяна Літераті, яка звернулася до міської ради з пропозицією провести святкування визначної дати в цікавому форматі.

«Ідея виникла на початку цього року, в кінці літа я звернулася з нею до Ужгородської міської ради, запропонувала всі заходи «закрутити» навколо назви і символіки міста. Ужгород у виробах, книжках, брендах, музиці тощо. І ми погодилися, що формат святкування буде орієнтований саме на назву міста. На вулиці працює ярмарок, де представлена продукція з відповідною символікою. Сергій Федака пояснить, чому ми власне святкуємо 100-річчя назви міста. Далі запрацює літературна локація. Модератор Євгенія Напуда запросила авторів, які писали книжки про Ужгород. Зокрема, це буде Олександр Гаврош з книгою «Капітан Алоїз», Олександр Волошин з альбомом «Ужгород у старовинній листівці», Михайло Рошко з «Ревнощами з того світу», головний архітектор області Микола Пагуляк, який також пише книжки про Ужгород тощо. Далі о 18.30 почнеться неформальна зустріч «Бренд «Ужгород»: історії успіху», яку модеруватиме Федір Шандор. Будуть представлені історії Валентина Штефаня – творця торта «Ужгород», Ужгородського коньячного заводу, Олександра Ковача (шампанське «Ужгород»), газети «Ужгород» і ансамблю «Ужгород». Вони розкажуть, як це працювати під брендом міста, адже це певна відповідальність. О 20.00 почнеться «ужгородський» кіновечір із Олексієм Уманським, а історик і краєзнавець Владислав Товтин буде коментатором. І вже о 21.00 стартує вечірка від радіо «Єден», де Олексій Уманський гратиме сет з композицій ужгородських авторів. Я би хотіла дуже подякувати всім, хто долучився, бо по суті – це волонтери, які й допомогли організувати святкування», – розповіла Тетяна Літераті.

На території «Совиного гнізда», можна не тільки відвідати цікаві івенти, придбати вироби чи смаколики з символікою улюбленого міста, варто випити смачної кави за «довільну» ціну. Отримані кошти підуть на благодійність. А також зробити незвичне фото у селфі-дзеркалі, яке обробляє та одразу друкує фото у вигляді ювілейної купюри чи марки. Окрім того, можна відвідати локацію від «Руху підтримки закарпатських військових», знайти цікаву продукцію з символікою міста і так долучитися до допомоги українським військовим.

????????????????????????????????????

«Про Захід»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 2