В Ужгороді судитимуть посадовця міськради за розкрадання пів мільйона бюджетних коштів

Опубліковано:

Ужгородська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо начальника одного з відділів Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради, директора комунального підприємства та підрядника за кількома фактами заволодіння бюджетними коштами в період дії воєнного стану (ч. 4 ст. 191 КК України).

Підприємцеві також інкримінують складання завідомо підроблених офіційних документів, вчинене повторно (ч.ч. 2, 3 ст. 358 КК України), а очільнику комунального підприємства – службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України).

За даними слідства, обвинувачені налагодили злочинну схему привласнення коштів місцевого бюджету за рахунок неякісного виконання будівельних робіт. Йдеться про капітальний ремонт адміністративних і виробничих приміщень комунального підприємства.

Упродовж 2022 року керівник комунального підприємства завищував у фінансовій документації обсяги та вартість робіт і матеріалів, а також вносив дані про зайві витрати.

Крім того, не відповідала дійсності інформація про кількість залучених підрядником робітників. Вже на етапі слідства чоловік надав правоохоронцям сфальсифіковані договори, які самостійно уклав від сторонніх осіб, маючи в розпорядженні їх паспортні дані. Офіційно ж підприємець не мав жодного підпорядкованого працівника для виконання ними ремонтних робіт.

Протиправні дії обвинувачених завдали бюджету міста майже 700 тис. грн збитків. Для відшкодування цієї суми заявлено цивільний позов.

Досудове розслідування здійснювало Ужгородське райуправління поліції за оперативного супроводу обласного Управління СБУ та Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області ДСР НПУ.

Наразі Ужгородський міськрайонний суд вже призначив підготовче засідання у справі.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

Про Захід