В Ужгороді суд захистив власницю житла від протиправних дій управління ДАБК

Опубліковано:

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії Управління державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради щодо проведення перевірки та складання Акту, скасував Наказ ДАБК про скасування права на початок виконання будівельних робіт та зобов’язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію України внести відомості про реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт до Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт.

Суд встановив, що за результатами проведеної перевірки працівниками Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради було складено Акт про порушення вимог містобудівного законодавства, Протокол про адміністративне правопорушення та Припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Наступного дня відповідач виніс оскаржуваний Наказ, яким було скасовано право позивачки на початок виконання будівельних робіт та направив його до Державної архітектурно-будівельної інспекції України для виключення із реєстру запису про реєстрацію повідомлення про початок будівельних робіт.

Суд з’ясував, що Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради 24 вересня 2019 р. було прийнято Постанову про відсутність правових підстав для притягнення позивачки до адміністративної відповідальності, а справу про адміністративне правопорушення було закрито.

Суд зазначив, що відповідач порушив встановлений законом тримісячний термін для перевірки на предмет достовірності відомостей, зазначених у повідомленні про початок виконання будівельних робіт, а тому складення Акту перевірки, іншої документації щодо перевірки, видача наказу про скасування реєстрації декларації, виключення запису про реєстрацію декларації у відповідному реєстрі є протиправним та незаконним.

З огляду на наведене суд дійшов висновку про безпідставність виключення Державною архітектурно-будівельною інспекцією України запису про реєстрацію повідомлення з єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт.

З текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/1606/19.

Закарпатський окружний адміністративний суд

Про Захід