В Ужгороді суд захистив інтереси дитини щодо призначення та виплати державної допомоги

Опубліковано:

Закарпатський окружний адміністративний суд зобов’язав Департамент праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради призначити та виплатити мамі новонародженого малюка державну допомогу при народженні дитини.

Приводом для звернення позивачки до суду за захистом своїх прав стала відмова Департаменту праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради у призначенні та виплати зазначеної допомоги у зв’язку з пропуском дванадцятимісячного строку з дня народження дитини для подання відповідної заяви.

Суд встановив, що позивачка дійсно пропустила дванадцятимісячний строк з дня народження дитини, однак цей факт не позбавляє жінку та її дитину гарантованого права на отримання допомоги.

Суд зазначив, що допомога при народженні дитини за своєю природою є допомогою самій дитині, а не її батькам. Даний позов фактично заявлений в інтересах дитини для її належного матеріального забезпечення. Неможливість своєчасного звернення одного з батьків з тих чи інших підстав до органу, який здійснює призначення такої допомоги, призводить до порушення інтересів дитини.

Право на отримання допомоги при народженні дитини є безперечним, забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов’язань.

Закарпатський окружний адміністративний суд

Про Захід