В Ужгороді ще у двох осіб підтверджена дифтерія, ще 12 підлягають госпіталізації

Опубліковано:

Сьогодні, 23, жовтня, директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня Закарпатської обласної ради» – Михайло Поляк підтвердив інформацію, яку вчора оприлюднив “Про Захід”, про те, що ще у двох осіб в Ужгороді підтверджене захворювання на дифтерію.

«Зараз у нас на першому місці ця дифтерія. Я навіть трохи схвильований, ми якраз провели огляд тих, двох хворих, які вчора до нас поступили у кінці робочого дня, і все таки у них виставлений діагноз дифтерія мигдаликів, локалізована форма, легкий перібіг. Стан цих хворих, як і першого так і цих двох задовільний, але сам факт, що це є дифтерія – це є дуже неприємно і це дуже насторожує. Крім того, взагалі я вам хочу сказати дуже нехорошу новину: у тих 44 осіб, у яких ми робили бакпосіви, крім цих трьох, які знаходяться у нас на лікуванні, у 12-х осіб висіяно позитивні культури. Тобто ми ще 12 хворих маємо сьогодні госпіталізувати. Я, щоправда, не знаю, які у них будуть діагнози чи це є носії, чи це дійсно хворі, але це дуже небезпечно для нашого краю. І саме неприємне, що це студенти і всі іноземці», – відзначив медик.

Михайло Поляк зауважив, що це захворювання передається досить легко повітряно-краплинним шляхом, у малій кількості контактно-побутовим шляхом, бактерія досить живуча у навколишньому середовищі. «Саме неприємне те, що, напевно, серед цих студентів є носії. Ми вирішили, цих 121 особу всіх обстежити протягом пару днів. Будемо приймати всі міри, аби захворювання не розповсюдилося.

Наразі в області є тільки 8 доз протидифтерійної сироватки, але ми звернулися до Міністерства охорони здоров’я, і зараз будемо мати розмови в телефонному режимі, такі сироватки є в кожній області, і при потребі, думаю, що Міністерство сьогодні вже вирішить це питання, як перерозприділити її між областями і поповнити наш запас. Поки що ті хворі, які знаходяться у нас, не потребують введення цієї сироватки. Тому що вони майже не мають ніяких клінічних проявів. І саме погано те, що хворі, які мають субклінічну форму, не маючи ніяких клінічних ознак цього захворювання, вони ходять між нами, і хтось сіє це захворювання. Оце саме небезпечно. Носійство це саме небезпечно, воно є короткострокове – до місяця, середньострокове – більше місяця, і є хронічне носійство – може бути носієм і більше шести місяців. І я думаю, що серед цих студентів, якраз і є хронічні носії, і між ними і пройшло саме зараження», – пояснив Михайло Поляк.

Окрім того, якщо хворий звертається пізно – то лікування вже немає. Тому що антидифтерійна сироватка, яку вводять хворому, нейтралізує тільки той екзотоксин, який є в крові, якщо ж екзотоксин потрапив у клітини, сироватка з ним нічого вже не зробить. Це захворювання небезпечне ще й тим, що викликає дуже страшні ускладнення.

Наразі і лабораторна служба, і лабораторний центр міста Ужгорода тощо, працюють над тим, аби вчасно виявити всіх хворих і госпіталізувати для лікування.

Михайло Поляк особливо наголосив на тому, що обов’язково треба щепитися і дорослим, і дітям, вакцина для цього є в достатній кількості.

Як повідомляв “Про Захід”, в Ужгороді вперше за майже 10 років виявили дифтерію. Про перший випадок стало відомого у понеділок, 21-го жовтня.

Про Захід

Про Захід