Відео Соціум

В Ужгороді розробляють новий велопроект (Відео)

Двоколісний транспорт стає все популярнішим. А тим часом в Ужгороді немає жодної облаштованої велодоріжки зі знаками та розміткою. Сергій Денисенко пересувається містом на велосипеді близько 20-ти років. Каже: поки його транспорт «чужий» і на автодорогах, і на пішохідних зонах.

Сергій ДЕНИСЕНКО, велосипедист

Десь переїжджаю через пішохідні зони, десь дворами, десь набережними.

У нас велокультура дуже слабо розвинута. І для того, щоб використовувати велосипед як засіб пересування треба бути трошки екстрималом.

Найбільшу проблему для власників двоколісних становить поганий стан доріг, випнуті люки та високі бордюри. У міській раді пояснюють: Ужгород перезавантажений автомобілями. Аби облаштувати тут велодоріжки, необхідно звузити смуги для машин і прибрати місця для паркування.

Олександр БІЛАК, заступник міського голови Ужгорода

Будемо завершувати капремонт вулиць і облаштування вело доріжок там. Маємо Маємо і Набережну Незалежності. Там буде вело доріжка. Маємо площу Петефі, де завершується ремонт. Надалі потрібно буде всі ці вело доріжки між собою з’єднати і зробити одну мапу вело інфраструктури.

За стандартами, велодоріжки слід виділити яскравим кольором ( найчастіше – це червоний).  Для того, аби пішоходи їх помічали і не пересувалися там. А поки в Ужгороді це тільки в планах. Конкретні терміни у мерії називати не беруться. Кажуть: спільно з ГО «Форза» працюють над реалізацією проекту щодо сталої міської мобільності. Розробляють план розвитку велоінфраструктури в Ужгороді, передбачене також облаштування двох велопарковок.

Більше у відео УжІнформ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + 4 =