В Ужгороді презентували «Скарби природи Вишеградської групи»

Опубліковано:

В Ужгороді з нагоди головування Угорщини у Вишеградській групі (V4) Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді на базі Закарпатського музею народної архітектури та побуту організувало відкриття фотовиставки під назвою: «Скарби природи Вишеградської групи».На розсуд глядачів представлено близько 60 робіт фотохудожників із країн-членів Вишеградської групи. На полотнах — жива природа Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини.

Привітати іноземних колег Генконсула Угорщини Йожефа Бачкаї та Генконсула Словаччини Павола Паніса з подією прийшли дипломати, керівники області Володимир Чубірко та Віктор Микита, дипломати керівництво Ужгорода, очільники дотичних установ, митці, журналісти та поціновувачі художньої фотографії. Голова Закарпатської облради привітався з учасниками мовами країн, що входять до об’єднання та озвучив ряд спільних проектів та ініціатив, які об’єднують Закарпаття з V4.«Мені приємно, що всі учасники об’єднання — добрі друзі, надійні партнери і майже всіє нашими сусідами. Вишеградська група, безперечно мала і має позитивний вплив на розвиток України. Варто згадати, хоча б участь країн-членів ініціативи щодо необхідності підписання та якнайшвидшої ратифікації Угоди про Асоціацію і надання Україні безвізового режиму з ЄС. Переконаний, що Закарпаття почувається природно у цьому сплетінні меридіан історії, геополітики, культури, традицій та звичаїв. Ми готові стати надійним містком у співпраці України із країнами Вишеградської четвірки.

З угорськими партнерами ми досягли добрих успіхів у сфері транскордонного співробітництва. Маю на увазі безпрецедентний місток співпраці – територіальне об’єднання ТИСА. Тому, зараз обговорюю можливість співпраці такого формату із чеськими та словацькими партнерами. «Скарби природи Вишеградської групи» дуже дотична тематика до природних скарбів Срібної Землі. Адже у нас є трилатеральний біосферний резерват – «Східні Карпати», у якому «зустрілися» унікальні природні багатства трьох країн України, Словаччини та Польщі.

Такі заходи, як нинішня фотовиставка, – це хороший привід ще раз заявити про бажання розвивати регіональне партнерство», — розповів Володимир Чубірко та користуючись нагодою привітав присутніх із прийдешніми Новорічно-Різдвяними святами!

Про Захід