В Ужгороді презентували «Щоденники Івана Чендея (Фото)

Опубліковано:

Сьогодні, 20 травня, виповнюється 100 років із дня народження Івана Чендея. З нагоди річниці родина письменника, лауреата Шевченківської премії, сценариста «Тіней забутих предків» організовує низку заходів.

Загалом цьогоріч на поштову скриньку надійшло 145 текстів з усіх регіонів України, а також з Італії, Німеччини, Ізраїля, Польщі, Туреччини.

Отож у номінації «Мала проза» перемогу здобули:

Гран-прі – Наталія Лопушняк за новелу “Празник” (П’яченца, Італія).

2 премія – Галина Яценко за новелу “Він мовчав” (Львів).

Олена Демір за твір “Пуп’янок ” (Анталія, Туреччина). 

3 премія – Наталія  Васильєва за оповідання “Діонея мусципула” (Харків) 

Галина Мельник за твір “Пташиний Бог” (Івано-Франківськ).

Алла Лотоцька за новелу “Кавалєр” (Львів). 

У номінації «Чендеєзнавство» (вивчення життя і творчості Івана Чендея) перемогу здобув Микола Васьків (Київ) за роботу “Іван Чендей у колі мистецтва і мистецтв”.

Спеціальною відзнакою журі «За вишуканий стиль та письменницьку майстерність» нагородили Олега Зав’язкіна за твір “Жовті роси, блакитні роси” (Донецьк) та Ольгу Халепу за оповідання  “Дівчина з високої гори” (Харків).

З-поміж заходів і презентація в Ужгороді «Щоденників Івана Чендея». Додатковий тираж цієї книги, а також «Вибрані твори», «Листування» та «Монографії», видані коштом Благодійного фонду імені Івана Чендея, родина знаного закарпатця вирішила реалізувати на користь Збройних сил України. Усі виручені гроші передадуть на потреби ЗСУ через Рух підтримки закарпатських військових.

Про Захід