В Ужгороді презентували нову художню книжку Івана Чендея

Опубліковано:

У Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка презентували нову художню книжку відомого письменника, Шевченківського лауреата, сценариста культового фільму «Тіні забутих предків», співзасновника PEN Ukraine Івана Чендея.

Заступник директора департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА Віктор Кравчук привітав родину письменника та гостей заходу з виходом нової такої значимої для літературної галузі краю книги, а також – з Днем вишиванки, який сьогодні відзначає вся Україна.

Збірку оповідань «Птах у своєму гнізді» упорядкувала донька автора Марія Чендей-Трещак. Під час презентації вона розповіла про історію книги – від зародження ідеї видати твори батька, процесу створення та до виходу майже 400-сторінкової книжки, яка побачило світ у київському видавництві «Комора» і вже була презентована у столиці.

Актриса і телеведуча Римма Зюбіна поділилася своєю історією знайомства з творчістю земляка Івана Чендея у студентські роки навчання у столиці, враженнями від книги та зачитала уривки знакової для неї новели «Калина під снігом».

Видання містить вибрані твори майстра новели, який вміло прописав у літературі закарпатську душу. Творчість Чендея – це про любов до свого: історії, звичаїв, пам’яті, простих людей із чистими й гарячими серцями. І про уславлення цієї любові у слові. Передмову до книги написала письменниця, Шевченківська лауреатка Оксана Луцишина, післямову – дослідниця творчості Івана Чендея Роксолана Жаркова. Літературною редакторкою збірки стала Ольга Лілік, над ілюстраціями й оформленням працювала Мар’яна Микитюк.

На презентації хоч автор і не був присутній, але завдяки уривкам відео за його участі присутні мали можливість почути глибокі думки митця про творчість, літературну діяльність, про ситуацію того часу, коли він писав.

Працівники бібліотеки підготували виставку «Літературний материк Івана Чендея», яка зібрала видання різних років, більшість з яких побачили світ ще за життя автора.

На завершення заходу голова міжнародного благодійного фонду «Імені Івана Чендея» Іван Трещак оголосив короткий список фіналістів VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені І.Чендея.

Модераторка – редакторка обласної бібліотеки Іванна Когутич.

Департамент культури Закарпатської ОВА

Про Захід