В Ужгороді презентують повісті про кохання закарпатських журналістів

Опубліковано:

У четвер, 6 червня, о 18.00, на День журналіста, в ужгородській книгарні «Є» на проспекті Свободи відбудеться презентація першої книжки із серії «Лінія любові» тернопільського видавництва «Навчальна книга – Богдан». В ошатне видання увійшли дві повісті закарпатських авторів, відомих журналістів – Олександра Гавроша «Дика Галя» та «Завербоване кохання» Ірини Мадриги.

Ужгородець Олександр Гаврош відомий насамперед як дитячий прозаїк та драматург, хоча має в своєму доробку і два «дорослі» романи – «Капітан Алоїз» і «Донос». Повість «Дика Галя» продовжує серйозну лінію письменника з осмислення нашої історії.

Натомість «Завербоване кохання» Ірини Мадриги, відома газетярка зі Сваляви, вже свого часу здобувало закарпатську літературну премію «Дебют». Тепер повість друкується у новій, вдосконаленій редакції. (До речі, двоє її синів нині служать в ЗСУ, захищаючи Україну від московської окупації. Усього в пані Ірини шестеро дітей).

Доктор історичних наук, професор Сергій Федака у післямові до книжки зазначає, що пропоновані читачеві дві соціально-психологічні повісті на диво суголосні, хоча їхні автори напрочуд різні.

«Обидва твори – про суперечності нашого нещодавнього минулого. Вони особливо на часі зараз, коли наш північно-східний сусід намагається знову повернути у «совок», – зазначає професор Ужгородського національного університету. – Автори принципово уникають моралізаторства й остаточних присудів. Вони просто майстерно розказують дві дуже непрості історії – чесно, детально, захоплююче».

Громадський інформаційний центр 

Про Захід