Відео Регіональні Новини

В Ужгороді представили проект відновлення аеропорту «Ужгород» (Відео)

До Ужгорода прибули потенційні інвестори, представники компанії SkyLink, які працюють в Болгарії, де забезпечують регулярні і чартерні авіаперевезення. Кілька років тому підприємство почало займатися ревіталізацією регіональних аеропортів в Європі, і в Україні зокрема. Наразі починають роботу з аеропортом Херсона. В ужгородському летовищі теж бачать чималий потенціал.

«Ми пропонуємо відновити діяльність аеропорту в форматі аеропорту реального, регіонального аеропорту, – зазначає представник компанії SkyLink Trade Олександр Кириленко. – Зробити повну реконстркюукцію пасажирського терміналу, будівництво вантажного терміналу, якого взагалі не було, а він дуже потрібен. От сусід Львів приймає по 2-3 вантажних літака на день. Тут достатньо і одного аби нормально працювати. І є проблема з аудиту, який ми уже робили: тут є конфлікт власників аеропорту і землі. Саме підприємство підпорядковується обласній раді, а земля належить місту, тому місто не зацікавлене у відновленні аеропорту».

Відтак одне з головних завдань – юридично повернути аеропорт громаді Ужгорода. Тоді залучити кошти на відновлення об‘єкта буде значно простіше – зазначає інвестор.

«Місто може звернутися до інвесторів таких як європейський банк реконструкції та розвитку або ж в міжнародний інвестиційний банк, який на сьогодні залюбки інвестує ОТГ в Україні і обсяги фінансування уже обчислюються сотнями мільйонів євро. А от область вони чомусь не фінансують. А містам вони дають і гранти, і кредити. Тут дуже апетитний інфраструктурний проект, який швидко окупиться, тут не буде проблем із залученням грошей. Навіть якщо це буду не я, я хочу аби це працювало», – додав представник компанії SkyLink Trade Олександр Кириленко.

В Ужгороді інвестори зустрілися із Олександром Білаком, який вважає відновлення повноцінної роботи аеропорту «Ужгород» потрібним стратегічним кроком і джерелом можливостей для залучення інвесторів, а відтак і для розвитку міста і краю загалом. Під час зустрічі представники SkyLink презентували проект відновлення летовища, який включає і створення вантажного терміналу.

«Вантажний термінал аеропорту дав би поштовх для розвитку багатьох логістичних і інфраструктурних проектів у Закарпатті. Ужгород отримав би нові можливості для розвитку. Це б привело сюди ті ділові кола, і тих інвесторів, яких ми раніше не могли зацікавити. А це б створило передумови для тих інтересів інвесторів, які б були зацікавлені у співпраці. Тому на рівні міста і на рівні області важливо розуміти, що саме від їх ефективної співпраці і правильного донесення думок до центральних органів виконавчої влади буде залежить наскільки швидко та ефективно ми зможемо запровадити вік проекти», – зазначає Олександр Білак.

Попередній об‘єм інвестицій, які озвучує інвестор – 8-10 мільйонів доларів. За сприятливих умов вкладення може повернутися за 10 років. А сам аеропорт працюватиме на благо міста, поповнюючи його бюджетну скарбницю.

За прогнозами аналітиків, через епідемію COVID-19, в найближчі 5 років прогнозується розвиток саме регіонального авіаційного потоку, відтак інвестори вважають сьогодення – ідеальним часом для реалізації такого проекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 77 = 82