В Ужгороді представлять проєкт «Мистецьке переродження»: старобільський мурал

Опубліковано:

Протягом 5 років команда мистецького об’єднання «Bet On Art» реалізовує різноманітні культурно-мистецькі події та проєкти, зокрема і на рідній Луганщині. Так, у 2020 році об’єднання спільно з партнерами створили у Старобільську мурал на вірш «Пливи рибо, пливи..» з арт-буку українського письменника, старобільчанина Сергія Жадана. Однак, на жаль, з початком повномасштабної війни мурал було знищено, адже, як ми знаємо, в Україні країна-агресор активно знищує сучасну культуру нашої країни.

Частини команди «Bet On Art» сьогодні проживає в Ужгороді та хоче зробити свій внесок в покращення ситуації. Так за підтримки ГО «Простір молоді», ми створили соціально-культурний проєкт “Мистецьке переродження”, в рамках якого відтворили знищений мурал на одній із стін Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф.Потушняка. Таким чином ми намагаємось перенести атмосферу Луганщини і підтримати внутрішньо переміщених осіб, які сьогодні живуть на Закарпатті.

Створення муралу відбувалося спільно зі студентами Закарпатської академії мистецтв під керівництвом заслуженої художниці України Людмили Корж-Радько.

Для представлення проєкту буде проведено офіційну презентацію створеного муралу та культурну подію – інтегрований захід з виступами музикантів, поетів із різних регіонів, а також фотовиставку. Саме так команда хоче засобами мистецтва покращити міжрегіональну мистецьку взаємодію та співробітництво, популяризувати сучасну українську культуру між діячами різних сфер культури у час кризи, а також інтегрувати ВПО, які проживають в Ужгороді.

На презентацію проєкту «Мистецьке переродження»: запрошують молодь з числа ВПО та місцеву молодь, представників влади, журналістів та всіх охочих.

Дата: 21 листопада (понеділок)

Час о 15:00

Адреса: Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, м.Ужгород, проспект Свободи, 16.

Контактна особа: Сергій Летучий (телефон: +38 050 838 11 67, e-mail: [email protected])

Наші партнери: ГО «Простір молоді», Ужгородський молодіжний інтеграційний центр, Закарпатська академія мистецтв, Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, Луганська обласна універсальна наукова бібліотека, Закарпатська обласна державна адміністрація – Закарпатська обласна військова адміністрація, Закарпатська обласна рада, МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття», Молодіжна рада при Закарпатській ОДА, Ужгородська молодіжна рада, Видання Varosh, Єден Радіо, Tatohub.Ужгород.

Презентація відбувається в рамках проєкту «Молодіжні інтеграційні центри Захід», який реалізовує ГО «Простір молоді» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Закарпатська ОУНБ ім.Ф.Потушняка

Про Захід