В Ужгороді можна оглянути виставку “Натхненні лялькою” (Фото)

Опубліковано:

В Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилась Всеукраїнська виставка «Натхненні лялькою», що вже в четвертий рік поспіль проводиться в музеї з нагоди Дня Незалежності України.

За кілька років виставка з регіонального досягла міжнародного рівня, вона стала частиною міжнародного проєкту «Ляльки в костюмах країн Європи», засновницями якого є Ніна Хаген з Норвегії та Тетяна Золочевська з Німеччини.

На цьогорічній виставці представлені реконструкції та авторські інтерпретації ляльок понад 40 майстринь з різних регіонів України. Всього – 160 робіт. Тематико-експозиційний план сформований за адміністративно-географічним принципом.

Традиційно на виставці експонуються роботи майстринь із Закарпаття – Ужгорода, Перечина, Мукачева, Виноградова. Локальне розмаїття та регіональну специфіку народної ляльки можна спостерігати на прикладі робіт майстринь зі Львівщини, Чернівців, Тернопільщини, Хмельниччини, Житомирщини, Києва та Київщини, Сумщини, Харкова та Харківщини, Полтавщини, Черкащини, Кропивниччини, Дніпра та Дніпровщини, Запоріжжя.

В офіційному відкритті виставки в режимі онлайн взяли участь близько двадцяти майстринь.

Виставка діятиме до 14 вересня 2022 р.

Закарпатський обласний музей народної архітектури та побуту

Про Захід