В Ужгороді йшлося про протидію домашньому насильству

Опубліковано:

Як протидіяти домашньому насильству, чому так важливо відверто говорити про прояви насильства і як перестати виправдовувати агресорів/ок в надії на те, що вони зміняться – усе це обговорювали сьогодні в Ужгородській міській раді. Заходи – а нині це були дві вікторини: для працівників та депутатів міської ради та студентів організував Ужгородський міський центр соціальних служб департаменту соціальної політики міської ради у межах Всесвітньої акції «16 днів проти насильства».

Під час першого заходу  Адріанна Червеняк, фахівчиня соціальної роботи денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства, розповіла про роботу закладу, який вже рік надає допомогу жертвам насильства: психологічну, правову, інформаційну підтримку.

Представниця ГО «Неємія»/ВОНАхаб Леся Кулагіна провела вікторину, під час якої присутні говорили про важливість гендерної політики у професійній сфері, стереотипи та дискримінацію тощо.

Також студенти І та ІІ курсу юридичного факультету Ужгородського національного університету провели імпровізаційне засідання Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству і протидії торгівлі людьми.

Кожен учасник представляв певний суб’єкт соціальної роботи та намагався вирішити питання надання комплексної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. До заходу долучилися керівники та працівники управління освіти, управління охорони здоровʼя та цивільного захисту населення міськради, Служби у справах дітей, департаменту соціальної політики, сектору протидії домашнього насильства Ужгородського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області, а також Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Студенти мали можливість познайомитися із повноваженнями Координаційної ради, функціональними обов’язками суб’єктів, а також з керівниками цих суб’єктів, які виконували роль наставників і допомагали учасникам розібратися з імпровізованими ситуаціями.

Центр соціальних служб щиро вдячний за допомогу в організації заходу за участі студентів заступниці декана юридичного факультету УжНУ з наукової роботи Марії Менджул та голові Наукового товариства юридичного факультету УжНУ Вероніці Греці.

Про Захід