Закарпатські новини Останні новини Соціум

В Ужгороді говорили про перспективи з’єднання України та Словаччини автомагістраллю D1

У Закарпатській ОДА провели онлайн-зустріч з колегами зі словацької сторони щодо перспективи з’єднання України та Словаччини автомагістраллю D1. Про це інформує пресслужба ОДА.

D1 є північною гілкою Пан-Європейського коридору та поєднує  Прагу – Братиславу — Жиліна — Кошице — Ужгород — Львів й має надзвичайно високий соціально-економічний потенціал для обох країн. Наразі будівельні роботи зупинилися за м.Кошіце (с.Бідовці), тобто менш ніж за 80 км від кордону з Україною.

Під час зустрічі сторони погодилися, що важливо налагодити співпрацю й вирішити, у якому напрямку до державного кордону України вести далі магістраль. Для області актуальними є перспективні пункти пропуску «Паладь Комарівці – Руське» та «Соломоново – Чєрна», де вже розпочато конкретні заходи по землевідведенню. Не списується з рахунків точки з’єднання D1 й пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке», де словацька сторона планує будівництво нового вантажного терміналу.

«Ми ж налаштовані рішуче, оскільки наші словацькі партнери зацікавлені у співпраці також. Ми зустрінемось у такому ж форматі трохи більше ніж за місяць. За цей час напрацюємо пропозиції для словацьких колег щодо напрямків продовження автомагістралі до словацько-українського кордону, ініціюємо проведення засідання українсько-словацької міжурядової комісії найближчим часом, поспілкуємося з керівництвом держави, народними депутатами, аби заручитись їх підтримкою. Адже усі ми прагнемо, щоб прикордонна інфраструктура на Закарпатті була на європейському рівні», – зазначив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

За підсумками зустрічі вирішили, що профільні підрозділи ОДА, митниці та служби автомобільних доріг підготують варіанти щодо точки з’єднання автомагістралі в одній із згаданих локацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 2