Політика Регіональні Новини

В Ужгороді члени ДВК відмовлялися видати бюлетені виборчині без пред’яви довідки ВПО

На дільниці №210747, що в Ужгороді, виборчині відмовлялися видати бюлетені для голосування якщо вона не надасть довідку про те, що є внутрішньо переміщеною особою.

Як повідомила спостерігачку ОПОРИ виборчиня, вона є внутрішньо переміщеною особою, однак завчасно змінила виборчу адресу для того, аби проголосувати на місцевих виборах. За словами жінки, її внесли до списку виборців та вчасно надіслали запрошення на вибори.

Однак на виборчій дільниці членкиня ДВК вимагала від виборчині довідку про те, що вона є внутрішньо переміщеною особою та проживає в Ужгороді. Без цієї довідки жінці відмовляли у видачі бюлетеня.

Як зазначив у коментарі комунікаційниці ОПОРИ голова ДВК Юрій Новіков, на його думку, виборці, які є внутрішньо переміщеними особами і внесені до списку виборців, змушені показати “довідку, чи бумажку, чи судове рішення із пропискою ужгородською”. Голова ДВК додав, що таку вказівку члени комісії почули при отриманні остаточних списків виборців. 

Як зазначається у Постанові Центральної виборчої комісії №365 від 10 жовтня 2020 року, за змістом частини шостої статті 7 Кодексу належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначаються його виборчою адресою (крім випадків, передбачених законом).

Виборча адреса виборця, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців” та відомості про яку містяться у списку виборців (витягу зі списку виборців) на відповідній виборчій дільниці, може відрізнятися від відомостей про зареєстроване місце проживання, внесених до паспорта громадянина України.

Таким чином, член дільничної виборчої комісії, до обов’язків якого належить встановлення особи виборця та його наявності у списку виборців, не здійснює перевірки відповідності зареєстрованого місця проживання виборця, внесеного до паспорта громадянина України, та його виборчої адреси, указаної в списку виборців (витягу зі списку виборців).

Наявність розбіжностей у відомостях про виборчу адресу виборця, що містяться у списку виборців (витягу зі списку виборців), та відомостях про місце його зареєстрованого проживання, внесених до паспорта громадянина України, або відсутність у ньому відомостей про зареєстроване місце проживання не є підставою для відмови у видачі виборчого бюлетеня такому виборцю.

ОПОРА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 6 = 2