В Україні спростили видачу дозвільних документів для ввезення товарів військового призначення

Опубліковано:

Урядом спрощено видачу дозвільних документів для ввезення товарів військового призначення на період воєнного стану.

У період воєнного стану Кабінет Міністрів України та Державна служба експортного контролю продовжують працювати над питаннями прискорення підготовки та видачі дозвільних документів для ввезення в Україну товарів військового призначення.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2022 №247 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань державного експортного контролю” на період воєнного стану розширено коло суб’єктів господарювання, які мають можливість імпортувати в Україну товари військового призначення для потреб оборони держави, та спрощено порядок реєстрації таких суб’єктів в Держекспортконтролі та отримання ними відповідних дозвільних документів.
Отримання від Кабінету Міністрів України повноважень на право здійснення такого імпорту у зазначений період не вимагається.

Зазначене урядове рішення поширюється виключно на суб’єктів господарювання України, які здійснюють або мають намір здійснювати імпорт товарів військового призначення для потреб:
⁃ правоохоронних органів;
⁃ Збройних Сил України;
⁃ інших військових формувань, утворених відповідно до законів України;
⁃ інших суб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону.

З повним текстом документа можна ознайомитися за посиланням.

З додатковими роз’ясненнями щодо порядку звернення до Держекспортконтролю для отримання дозвільних документів, можна ознайомитися на офіційному сайті Держекспортконтролю за посиланням.

Державна митна служба України

Про Захід