Що працюють у системі «екстренки».
Упродовж чотирьох днів українські фельдшерки і лікарки поглиблюють знання та відпрацьовують навички за курсами BLS (Базова підтримка життєдіяльності), EPALS (Розширені реанімаційні заходи у дітей), ALS (Розширені реанімаційні заходи), TCCC (Тактична бойова допомога пораненим). Йдеться про алгоритми дій у разі відкритих ран грудної клітки, пневмотораксу, травматичних ампутацій, під час знеболення та зупинки кровотеч, лікування опіків та запобігання переохолодженню у тактичних умовах тощо.
Окрім, власне, знань і навичок із допомоги постраждалим внаслідок війни у невідкладних станах, учасниці прослухають курс із першої психологічної допомоги та психологічної самодопомоги.
Загалом у тренінгах візьме участь 90 медикинь. Перша група із 30 медичних працівниць з 17 областей України уже розпочала навчання.
Тренінги відбуваються під патронатом першої леді Польщі Агати Корнгаузер-Дуди, яка вже зустрілася з українськими медиками. А також завдяки підтримці Фонду Польського інституту здоров’я. Їх проводять інструктори Польської служби санітарної авіації (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe) та Варшавського медичного університету.
МОЗ висловлює подяку міжнародним партнерам за підтримку та навчання українських фахівчинь та сподівається на подальшу співпрацю. 🤝
ДЗ “УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України”