У Академії мистецтв вшанували творчість Клари Балог

Опубліковано:

У межах вшанування народної артистки України, примадонни Закарпатського народного хору, неповторної хореографині Клари Федорівни Балог із нагоди її 95-річчя з дня народження в Комунальному закладі вищої освіти «Академія культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради відбувся науково-практичний семінар мистецьких дисциплін «ТЕРПСИХОРА СРІБНОЇ ЗЕМЛІ».

З вітальними промовами виступили: перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета, ректор АКіМ, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри мистецьких дисциплін Наталія Шетеля, а також заступник директора департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА Віктор Кравчук.

Ректорка академії акцентувала на яскравому таланті Клари Федорівни, яка подарувала молодому поколінню низку унікальних хореографічних постановок, в яких продовжує жити її творчість і душа. Вона – одна із найяскравіших танцювальних прим України, незмінний балетмейстер-постановник Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, кавалер орденів Ярослава Мудрого та Княгині Ольги, автор багатьох статей із хореографії і кількох збірок. Серед поціновувачі її таланту – представники з багатьох держав світу. Для одних вона – як мистецький прапор покоління, для інших – танцювальний геній, для когось – просто людина з унікальним умінням йти до успіху, несучи у своїх долонях зібрану скарбницю у завтрашній день.

Учасники заходу ділились спогадами про співпрацю з видатною балетмейстеркою, про її творчі вміння і таланти, збережені в танцювальних шедеврах.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід