Ужгородців запрошують на міжнародну виставку

Опубліковано:

25 листопада 2021 р. о 11 год. у виставковому залі музею відбудеться відкриття Міжнародної виставки «ХІ. Карпатське бієнале» графіки дітей та молоді. У програмі відкриття виставки – нагородження переможців та учасників конкурсу з України та музичний супровід.

Виставка є результатом міжнародного проекту художнього конкурсу для дітей та молоді, започаткованого у 2001 році під назвою «Карпатське бієнале» графіки для дітей та юнацтва “Вчора – сьогодні – завтра”. Його головним ініціатором та організатором був Культурний центр у Перемишлі, який потім налагодив співпрацю з Вигорлатським освітнім центром у Гуменному (Словаччина), Центром для дітей та молоді «Галичина» у Львові (Україна) та Регіональним культурним центром у Еґері (Угорщина). Завдяки домовленості з цими центрами, конкурс проводиться в іншій країні кожні два роки, а після конкурсу виставка представлена в кожній країні-учасниці проекту.

З 2017 року як співорганізатор в мистецькому проекті Україну представляє Закарпатський музей народної архітектури та побуту в Ужгороді.

Це єдиний у своєму роді конкурс, який збирає молодь (віком 6-19 років) з Польщі, України, Угорщини, Румунії та Словаччини. Їхні сподівання, мрії, переживання, цінності та світогляд представлені через мистецтво. Класична графіка, така як рельєфний друк, глибокий друк або інші альтернативні методи, широко відображає емоційний внутрішній світ учасників.

Конкурс та церемонія нагородження переможців проходили за підтримки Міністерства культури, національної спадщини і спорту Польщі в Культурному центрі м. Перемишль. Загалом на конкурс було надіслано 850 робіт, в т.ч. 100 з Ужгороду, Мукачева та Львова.

Змагання проходили в чотирьох вікових категоріях, в кожній з яких почесне журі визначило переможців.
Згідно графіку колекція графічних робіт дітей та молоді буде представлена в країнах Карпатського регіону – Румунії та Словаччині.

Журі від України – доктор мистецтвознавства Закарпатської академії мистецтв ім. Адальберта Ерделі Приймич Михайло.

Координатор виставки – зав. сектору КЗ «Закарпатський музей народної архітектури та побуту» ЗОР Віталій Рац.

Ужгородський скансен

Про Захід