Ужгородські лікарі допомогли пацієнту зі складним випадком тромбоемболії легеневої артерії (Фото)

Опубліковано:

Тромбоемболія легеневої артерії — надзвичайно небезпечний стан. Це закупорка легеневої артерії твердою речовиною (емболом), що потрапляє до артерії з кровотоком.

Зі складним випадком ТЕЛА нещодавно мали справу лікарі кардіологічного відділення УЦМКЛ. До лікарні був доставлений пацієнт, 40-річний чоловік, у вкрай важкому стані зі скаргами на виражену задишку, запаморочення. Мав місце епізод втрати свідомості, зниження артеріального тиску та виражене серцебиття.

Хворий був оглянутий лікарем відділення екстреної медичної допомоги та черговим кардіологом, які встановили попередній діагноз — ТЕЛА. Пацієнту ургентно виконали ЕхоКС, на якому виявили перевантаження правих відділів серця, високу легеневу гіпертензію та парадоксальний рух міжшлуночкової перегородки. Для підтверження діагнозу лікарі виконали МСКТ-ангіопульмографію та діагностували масивну форму тромбоемболії легеневих артерій. Настільки обширна тромбоемболія є дуже небезпечною та зазвичай означає низькі шанси на одужання.

Хворому призначили невідкладну тромболітичну терапію препаратом Альтеплаза. Під час проведення тромболізису стан хворого стабілізувався.

Вже через 3 доби проведено контрольну ЕхоКС, на якій була помітна значна позитивна динаміка. Пацієнта виписали у задовільному стані під нагляд сімейного лікаря з відповідними рекомендаціями.

Ужгородська центральна міська клінічна лікарня

Про Захід