«Ужгородська Регата»: що це і для чого?

Опубліковано:

Про це організатори заходу розповідають на тематичній сторінці у мережі “Фейсбук”.:

«Ужгородська Регата» — веселе спортивне змагання, сплав по річці Уж на плавзасобах різної конструкції, що проходить в Ужгороді щорічно з 2010 року в останню неділю липня. Дистанція — від Підзамкового моста до моста Масарика, біля 1,8 км.До участі запрошуються будь-які не моторні плавальні засоби — надувні човни, байдарки, плоти, тощо. Дехто пливе просто на надувних матрацах. Вітаються саморобні конструкції, оригінальний декор і костюми.

За результатами Регати нагороджуються переможці в таких номінаціях:

• «Летючий Голандець» (найшвидше судно)

• «Веселий Роджер» (найоригінальніше судно)

• «Чорна каракатиця» (найшвидше судно серед саморобних)

• «Ноїв ковчег» (найчисленніший екіпаж)«Ужгородська Регата» не обмежується тільки запливом.

На фініші проводиться церемонія нагородження, жартівлива посвята у моряки, розваги та конкурси, працює фотозона та фудкорт, грають діджеї.

ЩО ЦЕ І ДЛЯ ЧОГО?

1. Якісна розважальна та туристична атракція. «Ужгородська Регата» — масове свято, що проходить у центрі міста у вихідний день та збирає на набережних і мостах тисячі глядачів, як дорослих, так і дітей. Без сумніву, це найяскравіша подія ужгородського літа, при чому — безкоштовна для публіки.

2. Спортивне змагання та творчий конкурс. Звичайно, це не олімпійські ігри, але спортивний дух боротьби присутній. Човни змагаються між собою у швидкості та креативі і боряться за призи у чотирьох номінаціях, а також непоганий призовий фонд.

3. Свято річки Уж. Уж – центральний об’єкт міста Ужгород. Ця річка дала місту назву, вона протікає у самому центрі та ділить місто на дві половини, у неї чудові набережні і мости. «Ужгородська Регата» — єдина подія, яка відбувається на річці, яка колись була судноплавною

.4. Екологічна акція.Забруднення води, сміття, стан берегів Ужа, падіння рівня води через вирубки лісів — ось проблеми, про які ми говоримо при підготовці та проведенні нашого заходу. З пустих пляшок можна побудувати човен, але після «регати» їх треба утилізувати. Ужем має плавати лише «Закарпатський флот», а не сміття.

Нагадаємо, що цьогорічна «Ужгородська Регата» відбудеться вже 25 липня.

Про Захід