Ужгородська міськрада звернеться до ВРУ та Кабміну стосовно виділення коштів для виплати разової допомоги ветеранам війни

Опубліковано:

Ужгородська міська рада звернеться до Верховної Ради України та Кабміну стосовно виділення коштів для виплати разової допомоги ветеранам війни.

Вчора, 25 травня, Діана Трускавецька, депутатка Ужгородської міської ради від партії «Європейська Солідарність», яка підготувала звернення, озвучила його депутатам міськради під час сесії. Нагадаємо, мова йде про проблему з виплатами разової допомоги для ветеранів війни до 5 травня.

Згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» 2427 ужгородців мають право на отримання такої допомоги, однак не отримали її в повному розмірі, оскільки Мінсоцполітики та облдержадміністрація перерахували місту в 5 разів меншу суму, ніж необхідно – 4 мільйони при потребі в 21 мільйон гривень.

В свою чергу ветерани мають право подати до суду на орган місцевого самоврядування, як на уповноваженого здійснювати виплату грошової допомоги. Судова практика показує, що ОМС програють судові спори.Це означає, що лише через необхідність сплачувати виконавчий збір у розмірі 24 тисячі гривень за кожен позов, місто може втратити майже 60 мільйонів гривень із міського бюджету. Ця проблема, до речі, актуальна не лише для обласного центру Закарпаття, але й для всіх органів місцевого самоврядування. Щоб привернути увагу центральної влади до неї та вирішити питання, й необхідне депутатське звернення.

Депутати інших фракцій погодилися із важливістю звернення та домовилися підтримати його на наступному засіданні, внісши в текст кілька правок.

«Європейська Солідарність»

Про Захід