Ужгород — приклад в організації освітнього процесу

Опубліковано:

Закарпаття, зокрема Ужгород, є прикладом для інших громад щодо організації освітнього процесу та допомоги внутрішньо переміщеним людям, – відзначив сьогодні міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет на зустрічі у Закарпатській ОВА.

Міністр перебував на Закарпатті з робочою поїздкою і на зустрічі в обласній адміністрації, у якій взяли участь керівники краю та Ужгорода, представники департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА, ДСНС та Нацполіції, наголосив, що наш край – лідер із прийому вимушених переселенців, сюди релоковано найбільше підприємств, понад 400, а те, що вдалося уникнути запровадження комендантської години, а тому працювати і в 4 зміни, свідчить про ефективну роботу місцевої влади різних рівнів та правоохоронців. Передав також подяку та вітання від прем’єр-міністра Дениса Шмигаля й акцентував, що тилові області зараз украй важливі, вони інтенсивно працюють на перемогу, формують у цих умовах не просто обласні, а державний бюджет, тому одна з цілей його приїзду – почерпнути успішний досвід, позитивні практики для використання в інших регіонах.

Начальник Закарпатської ОВА Віктор Микита теж відзначив міську владу Ужгорода, повідомив, що завдяки об’єднанню зусиль громад, ДСНС, у краї діють 95% навчальних закладів, хоча з деяких ще немає можливості переселити внутрішньо переміщених осіб.

Відзначали на зустрічі і важливість Ужгородського національного університету, адже тепер і релокований бізнес потребує висококваліфікованих фахівців, і країна потребуватиме більше спеціалістів із фізичної, психологічної реабілітації, яких теж готує наш виш. Також обговорили організацію позашкільної освіти, адже саме позашкілля має на меті розкрити та розвивати здібності у дітей.

Богдан Андріїв підняв на зустрічі з міністром освіти та науки також питання передачі міській громаді приміщень, майна професійно-технічних закладів та міжбюджетних трансфертів, адже, скажімо, в Ужгороді в них навчаються насамперед діти з інших населених пунктів, а місту доводиться спрямовувати на це понад 50 мільйонів гривень на рік зі свого бюджету. Сергій Шкарлет зазначив, що проблема актуальна, міністерство напрацьовує кілька шляхів її вирішення.

На завершення зустрічі міністр освіти та науки Сергій Шкарлет вручив відзнаки кільком колективам освітніх закладів Закарпаття.

Також Серій Шкарлет разом із начальником Закарпатської ОВА Віктором Микитою, міським головою Богданом Андріївим, заступником начальника ОВА Ігорем Шинкарюком, директоркою департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Мар’яною Марусинець, начальницею управління освіти Ужгородської міськради Наталією Баранюк відвідали початкову школу «Престиж». Оглянули класні приміщення, кабінет інформатики, подивилися, як у найпростішому укритті створили умови для безпечного перебування всіх учасників навчального процесу.

Ужгородська міська рада

Про Захід