Останні новини Соціум

Українців у Словаччині просять долучитися до перепису населення

До 31 березня 2021 в Словацькій республіці здійснюється перепис населення. Так, як в минулому, і сьогодні він на період найближчих десять років буде головним показником не лише для культурно-суспільного життя українців в Словаччині.

Є більш як необхідним, щоб в переписі населення як найбільше жителів Словаччини, і з кола тих, які тут переселилися з України, зголосилось до української національності. Не тільки для збереження тисячолітніх українських традицій в Словаччині, для збереження української мови, письма і ідентичності, але і для майбуття.

Щоб реально відобразити кількість українців, що проживають на території Словаччини, є більш як необхідним, щоб всі ми включилися до перепису (і не тільки з приводу того, що це законний обов’язок – загрожує штраф в розмірі від 50 до 250 євро).

Обов’язок взяти участь в переписі населення мають всі особи, що є громадянами Словаччини, або мають на території один з дозволів на проживання (тимчасове, довготривале, постійне…).

Це стосується також всіх громадян України, які в Словаччині працюють, навчаються, розвивають свій власний бізнес, тощо. Важливо, щоб ми не забували, якого ми роду і гордо зголосилися до української нацменшини, коли в анкету перепису будемо писати національність свою і своїх дітей. Для всіх нас це є дуже важливим!

За числом мешканців, які будуть мати наведену українську національність, буде в майбутньому виділятися також фінансова підтримка для діяльності тих організацій, які репрезентують Українців в Словаччині.

Не менш важливим є і те, що в залежності від кількості Українців проживаючих в Словаччині, може наш спільний голос стати більш вагомим в питаннях захисту наших прав а також і Україна може стати ще більш важливим партнером для Словаччини і для Євросоюзу.

До перепису населення можна залучитися на сайті: https://www.scitanie.sk/

Процедура взагалі не складна, забере у Вас 15 хвилин часу, але визначить спільні можливості українців в Словаччині на найближчі 10 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 6 = 1