Українцеві успішно пересадили печінку

Опубліковано:

Вдруге пересадити печінку пацієнту і врятувати йому життя – перший успішний досвід українських лікарів

Вадиму – 57, він з Миколаївщини. Чоловік довго хворів на цироз печінки, спричинений важкою формою гепатиту C, та рік тому йому зробили пересадку частини органа від родинного донора.

Здавалося, все буде добре, але почав розвиватися процес хронічного відторгнення. Лікарі призначили інтенсивну терапію, проте вона не дала бажаного ефекту – зміни в пересадженому органі стали незворотними. У чоловіка почали відмовляти нирки.

Життя вдавалося підтримувати завдяки гемодіалізу.

Єдиним порятунком для Вадима була повторна трансплантація. Його внесли в лист очікування і за деякий час Єдина державна інформаційна система трансплантації визначила його спорідненим із померлим донором.

Вдруге пацієнту пересадили донорський орган у Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова. До порятунку чоловіка була залучена велика команда медиків.

Ретрансплантація та післяопераційна реабілітація пройшли успішно. Чоловік почувається добре та уже повернувся додому.

Це – перший успішний досвід ретрансплантації печінки в Україні, хоча досвід повторних пересадок інших органів українські трансплантологи вже мають. Наприклад, у 2022 році у Львові провели успішну ретрансплантацію нирки 14-річному хлопчику.

МОЗ

Про Захід