Анонси Культура

Український інститут національної пам’яті про Карпатську Україну: справжній «український П’ємонт»

13 березня Український інститут національної пам’яті зорганізовує публічну лекцію «Найменша держава з найбільшими претензіями у Європі». Читатиме її кандидат історичних наук, старший науковий співробітник меморіального музею «Територія Терору» (м. Львів) Олександр Пагіря.

11 жовтня 1938 року Підкарпатська Русь/Карпатська Україна отримала самоуправний статус у складі Чехо-Словацької республіки. За короткий період регіон із периферії національного руху перетворився на справжній «український П’ємонт», з яким українці у всьому світі пов’язували надії на відродження незалежної соборної держави.

Поява Карпатської України сильно актуалізувала українське питання і на міжнародній арені. Вона стала предметом роздумів і обговорень міністрів, дипломатів і ширшої світової громадськості. Тільки протягом останніх чотирьох місяців 1938 року британська преса опублікувала близько тисячі статей і повідомлень про події у та навколо Карпатської України.

У той час на Заході обговорювалися можливі плани походу Гітлера на Схід з використанням українського питання. У середовищі дипломатів та ЗМІ склалося хибне враження, що Третій Рейх підтримує Карпатську Україну з метою забезпечення її незалежності і створення на її базі «Великої України», що мала включати українські терени у складі Чехо-Словаччини, Польщі, Румунії та СРСР. Галас, піднятий з цього приводу західноєвропейською пресою, деякою мірою насторожив Угорщину й Польщу, а також викликав саркастичну реакцію Й. Сталіна на XVIII з’їзді ВКП(б), що засвідчило побоювання СРСР щодо існування Карпатської України.

Про те:
– Яку роль відіграло українське питання у міжнародній політиці у період чехословацької кризи?
– Що насправді думав про Карпатську Україну Гітлер?
– Чому був стривожений Сталін?
– І які цілі переслідував Захід?
Дізнайтеся на лекції в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану.

Вхід вільний. Потрібна попередня реєстрація.

Початок о 18:00.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 − 25 =