«УКРАЇНСЬКА КОМАНДА» вимагає від Уряду скасувати Постанову №953, яка ставить під загрозу існування волонтерського руху

Опубліковано:

«УКРАЇНСЬКА КОМАНДА» закликає Кабмін скасувати Постанову №953, якою з 1 грудня значно посилюються вимоги до документального оформлення гуманітарної допомоги з-за кордону. Якщо її не відмінять, то в Україні може постати загроза припинення існування волонтерського руху. Про це заявили у Волонтерському штабі «УКРАЇНСЬКОЇ КОМАНДИ».

«З 1 грудня в Україні може бути повністю паралізована робота волонтерських організацій, які надають гуманітарну допомогу ЗСУ та постраждалим у війні українцям. Причина цього: новий порядок пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, який Уряд впровадив Постановою КМУ №953. Чому цей новий порядок паралізує роботу волонтерських організацій?

По-перше, дозвіл на пропуск гуманітарної допомоги на територію України буде надаватися виключно після її попередньої реєстрації у автоматизованій системі.
Що це означає? Іноземний донор має надати точний та деталізований перелік гуманітарного вантажу, який потрібно внести в систему. Часто вантаж іноземних донорів формується з сотень чи й тисячі приватних пожертв громадян інших країн. Ніхто не складатиме детальний перелік донорської допомоги. Буде: «беріть або відмовляйтесь». І українським волонтерським організаціям доведеться відмовлятися від гуманітарних вантажів просто через формальну бюрократичну вимогу.

По-друге, в порядку визначені стислі терміни у доставці та розподілі гуманітарних вантажів. Непередбачувані умови війни не дозволять завжди їх дотримуватися.

По-третє, порядком передбачений обов’язковий електронний звіт від кінцевого отримувача гуманітарної допомоги. Цікаво, як урядовці уявляють можливість отримати звіт від військових «на нулі» з окопів чи від мешканців прифронтових міст, які щодня перебувають під ворожими обстрілами?», – прокоментував впровадження Постанови КМУ №953 керівник виконкому «УКРАЇНСЬКОЇ КОМАНДИ» Закарпаття Богдан Кинів.

Він повідомив, що крім цих трьох, в Постанові є ще 17 пунктів, недотримання яких несе загрозу для волонтерської організації бути виключеною з отримувачів міжнародної гуманітарної допомоги.

«20 кіл пекла» – саме так охрестили волонтери порядок з 20 пунктів, виконати які пропонує уряд, щоб гуманітарна допомога дісталася до того, хто її потребує», – зазначив Богдан Кинів.

А також підкреслив, що покращувати облік гуманітарних вантажів, безумовно, треба, але це має робитися виважено і в жодному разі не має допуститися погіршення в питанні надання допомоги нашим Силам оборони і постраждалим внаслідок російської агресії.

«Уряд має розуміти, що новим порядком зупиняє допомогу нашим військовим та мільйонам простих українців, які її критично потребують. Тому «УКРАЇНСЬКА КОМАНДА» закликає Уряд скасувати постанову №953. Не заперечуємо, що потрібно покращувати облік гуманітарних вантажів, але влада має спершу запитати думку у волонтерів, а не спускати чергове рішення згори. Маємо діяти спільно заради Перемоги України, це наша спільна мета. А бюрократією її не здобудеш», – наголосив керівник виконкому «УКРАЇНСЬКОЇ КОМАНДИ» Закарпаття Богдан Кинів.

Про Захід