«Україна та її армія мають бути сильними», – «УДАР Віталія Кличка»

Опубліковано:

Українська держава вже тривалий період виділяє значні суми на фінансування своїх Збройних сил, але впродовж двох останніх років через неправильну стратегію влади кількість, на жаль, не конвертується в якість. Це є негативною тенденцією, якій має бути негайно покладено край. Про це заявили в «УДАРі Віталія Кличка».

«Російська агресія та посилення загрози подальшого вторгнення потребує від влади набагато більш активних зусиль зі зміцнення обороноздатності — не лише кількісних у вигляді виділеного бюджетного фінансування, але й якісних — виконання оборонного замовлення й переозброєння армії. Проте в питанні останніх не все гладко. Понад 80% коштів, що виділені на оборону, використовуються на утримання армії та інших силових відомств. З таким підходом ми не зможемо досягнути якісного розвитку ЗСУ в побудові сучасної високорозвиненої армії.

До того ж упродовж двох попередніх років великою проблемою є виконання оборонного замовлення для потреб Української армії у забезпеченні новітніх зразків озброєння та підвищення обороноздатності України. Державне оборонне замовлення у 2020 і у 2021 роках уряд затвердив із суттєвим запізненням — майже на пів року. Через це державні оборонні підприємства залишалися без належного фінансування. Тобто, попри великі бюджетні асигнування Міністерство оборони не встигає освоїти всі кошти, внаслідок чого зривається Державне оборонне замовлення. Це означає, що армія не отримує нового озброєння і техніки в достатній кількості.

За даними Рахункової палати, Міністерство оборони не змогло використати передбачені в держбюджеті кошти:

у 2019 році – 1,347 млрд грн;

у 2020 році – 1,649 млрд грн;

за 8 місяців у 2021 році невикористана сума становила рекордні 7,8 млрд грн»,- зазначили в «УДАРі».

«УДАР Віталія Кличка» наполягає, що державна оборонна стратегія має, насамперед, фокусуватися не на кількісному збільшенні ЗСУ, а на якісному перетворенні армії.

А для цього необхідно:

нарешті провести комплексну реформу державного «Укроборонпрому» та модернізацію вітчизняного ВПК;

створити Оборонний фонд, який би гарантовано наповнювався з бюджету згідно з вимогами НАТО до бюджетів розвитку.

Водночас до цього Фонду має спрямовуватися 100% коштів від експорту військової техніки та озброєння, що виробляється в Україні. Кошти цього Фонду можуть використовуватися виключно на якісне переозброєння ЗСУ.

«УДАР Віталія Кличка» підкреслює, що Збройні Сили України — це основа оборони нашої держави, єдиний надійний захист від зовнішньої агресії, на який можуть покластися українські громадяни, а тому забезпечення максимальної ефективності та боєздатності нашої армії — завдання для влади, яке має бути виконано в повному обсязі, обов’язковому порядку та без зволікань.

«Україна та її армія мають бути сильними. Це в тому числі не дозволить, аби про Україну говорили без участі України», – переконані в «УДАРі».

Про Захід