Політика

Україна, Польща та Литви започаткували новий формат співробітництва

Міністри закордонних справ України, Польщі та Литви Дмитро Кулеба, Яцек Чапутович і Лінас Лінкявічюс започаткували новий формат співробітництва – Люблінський трикутник.

Це платформа політичної, економічної та соціальної взаємодії між Україною, Польщею і Литвою, яка передбачає регулярні зустрічі та консультації найвищого рівня між МЗС трьох країн. Відповідну спільну декларацію міністри підписали сьогодні у Любліні.

Цілі нового формату:

– координація дій задля дотримання міжнародного права у контексті триваючої російської агресії проти України, у тому числі і в міжнародних організаціях: НАТО, ООН, ЄС, РЄ та ОБСЄ

– інтенсифікація взаємодії між ЄС, НАТО та Східним партнерством і особлива увага розвитку Ініціативи Трьох Морів, підтримка співпраці України з Тримор’ям та іншими регіональними форматами взаємодії

– підтримка надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО Країни-учасниці також наголосили на тому, що не визнають незаконну окупацію Росією Криму та за жодних обставин не визнають її у майбутньому, закликають Росію вивести війська з Криму та з окремих районів Донецької та Луганської областей, підтримують відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах.

Міністерство закордонних справ України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

76 + = 78