Україна може стати найбільшим виробником меблів у Європі

Опубліковано:

Країні потрібне «Меблеве економічне диво». Амбітний проект ініціюють на Рівненщині

Україна може стати найбільшим виробником меблів у Європі. При цьому щороку експортувати товарів на 14 млрд доларів. Для цього потрібна державна підтримка.

Амбітну ідею обговорили на Рівненщині. Ініціатива вже має назву – «Меблеве економічне диво». До обговорення долучилися представники обласної військової адміністрації, народні депутати, фахівці галузі.

«Країні потрібне «Меблеве економічне диво». І Рівненщина має стати його центром, – наголосив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль. – Підприємства регіону забезпечують 62% загальноукраїнського виробництва фанери, 100% – сірників, 72% – меблів для сидіння, 22% -деревостружкових плит. Саме тому Рівненщина має займати ключове місце в цьому проекті».

Більше того, в області, крім потужних місцевих меблевих виробників, уже є 7 нових підприємств, які релокувалися з постраждалих регіонів. Таким чином, продовжуємо розвивати меблевий кластер в області.

Основна мета ініціативи – включити її в план відновлення країни. Аби держава підтримувала лісову, деревообробну і меблеву галузі. Адже це збільшення економічного потенціалу не лише Рівненщини, а й всієї країни, відкриття нових меблевих фабрик, створення робочих місць.

«Меблева галузь є однією з найперспективніших напрямків економіки, який стрімко розвивався до війни. У деревообробній та меблевій галузях на сотнях підприємств працюють понад 100 тисяч українців. А у 2021 році експорт українських меблів становив 1,05 млрд $», – розповів народний депутат України Олександр Ковальчук.

Присутні переконані, що в умовах війни, а особливо післявоєнного відновлення житла та інфраструктури, потреба у продукції деревообробних та меблевих підприємств є значною і буде стрімко зростати.

За розрахунками експертів, за умови належної державної підтримки цих галузей Україна може стати найбільшим виробником меблів у Європі.

Про Захід